CGK 2/2020

Pobierz PDF

Włókniarz liczy na złoto

28 lutego, w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się prezentacja zespołu ligowego Eltrox Włókniarz Częstochowa. Eltrox - firma z częstochowskim rodowodem, zajmująca się sprzedażą elektroniki użytkowej i profesjonalnych systemów zabezpieczeń - została w styczniu oficjalnie zaprezentowana jako partner zespołu ligowego spod Jasnej Góry.


Ten nowy związek żużlowców w biało-zielonych barwach z lokalnym przedsiębiorstwem ma dać klubowi wymierną korzyść sportową. Będziemy mierzyć w najwyższe cele – mówi bez ogródek trener częstochowian i reprezentacji narodowej, Marek Cieślak. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk dodaje: Mnie zadowoliłby srebrny medal, choć oczywiście wolałbym złoty. W tym sezonie Cieślak będzie miał pod swoimi skrzydłami naprawdę mocną ekipę. Wszystko dzięki nowym transferom włodarzy Włókniarza, którzy postanowili ściągnąć do siebie indywidualnego mistrza świata z 2017 roku, Jasona Doyle’a. Pojawiały się informacje, że Doyle to trudny w prowadzeniu żużlowiec. Ja pracowałem z nim jeszcze w Falubazie Zielona Góra i nie miałem żadnych problemów – broni Australijczyka opiekun częstochowian.


Po raz kolejny w Częstochowie pojawi się także weteran żużlowych torów, ponad 46-letni Norweg posiadający polskie obywatelstwo, Rune Holta. Niedawno spotkałem się z Rune. To w pełni zdrowy, tryskający energią zawodnik, z którego powinniśmy mieć wiele pociechy. Jakiż inny to obraz żużlowca od tego sprzed roku, gdy Holta cierpiał po urazie nogi i właściwie trudno było o jakikolwiek optymizm przed inauguracją rozgrywek – przyznaje trener „włókniarzy”.


I Doyle i Holta przybyli do Włókniarza z Torunia. Trzecim zawodnikiem, który przez lata związany był z toruńskim żużlem, jest Paweł Przedpełski, który zapewnia, że ten rok będzie dla niego znacznie lepszy od poprzedniego. Bardzo starannie przygotowuję się do niego. Nie ukrywam, że podobnie jak trener Cieślak jestem wielkim fanem roweru i kiedy tylko pogoda pozwala, wsiadam na niego, by odbyć trening kondycyjny – zapewnia żużlowiec.


W Częstochowie duże nadzieje wiążą również ze stratami juniorów. Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski mają powalczyć nie tylko o zdobycze w lidze, ale i o sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych. Zamierzamy wystawić w nich także drugą drużynę ponieważ mamy sporo własnych wychowanków, którzy zdali niedawno licencję. W sumie oszacowałem, że nasza młodzież może w sezonie 2020 wystąpić nawet w 35 imprezach. To kolosalna liczba i dlatego liczymy, że wspomniana druga drużyna będzie wspierana przez firmę Bocar – mówi nam prezes Eltrox Włókniarza, Michał Świącik.


Wracając do lutowej prezentacji, obok części sportowej organizatorzy planują też część muzyczną. W klubie zabiegano, by przy okazji prezentacji żużlowców pożegnalny koncert w Częstochowie dała grupa Perfect. Niestety, te plany trzeba było weryfikować, bo zespół wyjeżdża poza Polskę. Dlatego szykujemy dla kibiców niespodziankę – zagadkowo uśmiecha się prezes Świącik.


Andrzej Zaguła