CGK 2/2020

Pobierz PDF

Lemon akustycznie

Częstochowcy fani zespołu LemON od dawna czekają na ten koncert. 17 lutego, w Filharmonii Czestochowskiej zabrzmią, w wyjątkowych aranżacjach akustycznych, najpiękniejsze utwory zespołu ze wszystkich albumów studyjnych.


LemON to zespół założony w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Grupa szybko zdobyła uznanie branży muzycznej, otrzymując dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ją niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” i „Tu” zostały doskonale przyjęte w środowisku muzycznym, a trzy pierwsze w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.


LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Klipy zespołu zostały wyświetlone łącznie ponad 50 000 000 razy. Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne, niszowe utwory, takie jak ,,Lwia część”, ,,Dewiat”, ,,Litaj ptaszko” czy ,,Do świąt” mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu, organizując widowiskowe, zapadające w pamięć akcje towarzyszące koncertom i premierom płyt.


Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole) oraz koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech). W 2016 roku LemON został wybrany przez grupę Imagine Dragons jako jedyny support ich pierwszego koncertu w Polsce, w łódzkiej Atlas Arenie.


Pianino. Fortepian. Gitara akustyczna. Większość, prawie wszystkie utwory LemON (a już na pewno wszystkie najlepsze, te najbliższe naszym sercom) narodziły się właśnie na tych instrumentach. Zawsze wiedziałem, że kiedyś zagramy taką trasę. Staromodnie. Prosto. Blisko Was. Czekałem na właściwy moment. I właśnie teraz nadszedł. Na bębnach zagra Harry. Na pianinie - Tomasz Świerk, na gitarze akustycznej jego brat, a trochę też mój brat już - Przemek Świerk i niezastąpiony Piotr Kołacz. Ja zaśpiewam, a może też coś zagram. Najpiękniej jak umiem! Wy po prostu bądźcie. Oddychajcie z nami tą muzyką. Wsłuchajcie się w drewno, metal, młoteczki, struny, pudła rezonansowe i wszystko to, na czym da się wystukać rytm – tak o trasie LemON Akustycznie opowiada lider zespołu. Zapowiada się zatem prawdziwa muzyczna uczta, której nie można przegapić.