CGK 2/2020

Pobierz PDF

Wykrzyczeć emocje

W ciągu 25 lat kariery Agnieszka Chylińska zdążyła stać się ikoną polskiej sceny muzycznej, gwiazdą telewizji i prawdziwym niepokornym duchem show biznesu. 15 lutego warto wybrać się do Hali Częstochowa na jej koncert, organizowany w ramach jubileuszowej trasy.


Wszystko zaczęło się od współpracy z zespołem „Skawalker”, w skład którego wchodzili: Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk, Zbigniew Kraszewski i Wojciech Horny. Po włączeniu Chylińskiej do zespołu zmienił on nazwę na „O.N.A” i w maju 1995 roku pojawił się jego debiutancki album „Modlishka”. Single, takie jak: „Drzwi”, „Koła czasu” czy „Znalazłam”, szybko stały się hitami, a grupa błyskawicznie została okrzyknięta jedną z największych gwiazd polskiej sceny rockowej lat 90. Zespół wydał jeszcze dwie doskonale przyjęte płyty – „Bzzzzz” i „T.R.I.P.” - zanim z początkiem 2003 roku postanowił zakończyć swoją działalność. Jednak kariera samej Chylińskiej dopiero wtedy zaczęła się naprawdę rozpędzać.


W 2008 roku wokalistka została jurorką w telewizyjnym show „Mam talent!”, a po odejściu Kuby Wojewódzkiego z programu objęła w nim funkcję przewodniczącej jury. Artystka zaistniała także jako aktorka, występując gościnnie w emitowanym przez stację TVN serialu „Niania”. W 2009 roku ukazał się solowy debiut Chylińskiej - płyta „Modern Rocking”. Krążek odniósł sukces komercyjny, zdobywając szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce „OLiS” i uzyskując w pierwszym tygodniu sprzedaży status złotej płyty. Drugi solowy album, „Forever Child” ukazał się w 2016 roku, a trzeci - zatytułowany „Pink Punk”– w roku 2018. Chylińska otrzymała wiele znakomitych nagród, m.in.: „Złoty Dziub” w kategorii „Przebój roku”, „VIVA Comet Award” w kategorii „Image roku” oraz „Eska Music Award” w kategorii „Artystka roku”. Została ponadto odznaczona brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Kiedy skończyłam 18 lat, jedynym moim marzeniem było wyjście na scenę i wykrzyczenie swojego młodzieńczego buntu, swoich emocji, siebie… Myślałam, że to będzie jednorazowe, że nikt nie zaufa tej szalonej i niegrzecznej dziewczynie, jaką byłam. Po 25 latach, kiedy okazało się, że sen osiemnastolatki trwa i stał się moją drogą, pasją, pracą i namiętnością, muszę przyznać – w środku ciągle mam zbuntowane dziecko, które cały czas chce krzyczeć, mówić do ludzi, pragnie ich obecności i sympatii – opowiada artystka o swojej jubileuszowej trasie. Żaden fan Agnieszki Chylińskiej nie może przegapić tego wydarzenia.