CGK 2/2020

Pobierz PDF

Księżycowy koncert

Niezwykle utalentowany i charyzmatyczny Michał Szpak wystąpi 29 lutego w Filharmonii Częstochowskiej, w ramach trasy „The Moon”.


Szerszemu gronu odbiorców Michał Szpak zaprezentował się po raz pierwszy w 2011 r. w programie X Factor, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału. Od tego czasu dojrzewał emocjonalnie i muzycznie. Wszystko, czego dowiedział się zarówno o życiu i ludziach, jak też o sobie samym – rzeczy dobre i złe, radość i smutek, znalazło się na jego płycie „Byle być sobą” z 2015 r. Ten do bólu szczery i autentyczny album dostarczył słuchaczom wielu emocji, dzięki czemu pokrył się podwójną platyną.


Później kariera wokalisty potoczyła się błyskawicznie. W maju 2016 r. Michał Szpak reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, gdzie z utworem „Color Of Your Life” sensacyjnie zajął trzecie miejsce w głosowaniu publiczności. W ogólnej klasyfikacji uzyskał wysokie, ósme miejsce. Z kolei na 53. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2016, po wykonaniu piosenki „Byle Być Sobą”, wokalista otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta. Wywalczył też bardzo prestiżową główną nagrodę opolskiego Festiwalu – Grand Prix Publiczności w Konkursie Złote Opole 2016, za piosenkę „Jesteś Bohaterem”.


We wrześniu 2018 r. miał swą premierę drugi krążek Michała Szpaka, zatytułowany „Dreamer” - płyta ta już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży OLIS – najchętniej kupowanych albumów w Polsce. W ciągu roku krążek zdobył złoty status, a towarzyszące jego promocji koncerty wyprzedawały się błyskawicznie.


Tegoroczna trasa koncertowa „The Moon” jest dużym wydarzeniem w życiu Michała Szpaka. To produkcja, którą tworzyło wiele osób, to nowe aranżacje, multimedia oraz praca z instrumentarium, w którego estetyce artysta nigdy dotąd się nie poruszał. Chcę przekazać ludziom, co mnie boli, co uwiera i co teraz zajmuje moją głowę. Lasy płoną, huragany niszczą ludzkie dobytki, umierają gatunki zwierząt, które niedługo będziemy znać tylko z opowieści czy zdjęć. W jakim kierunku idziemy? Gdzie będziemy za 50 lub nawet 10 lat? Inspiracją dla mnie stała się kondycja naszej planety – mówi wokalista. Ważny przekaz, doskonała muzyka – koncert Michała Szpaka w Częstochowie warto sobie zaznaczyć w kalendarium lutowych propozycji muzycznych.