Duet aktorski Teresa Dzielska i Adam Machalica przytuleni na scenie
9/2021

Pobierz PDF

Strefa zero

Już 11 września czeka nas w Teatrze im. Adama Mickiewicza premiera. W dwudziestą rocznicę tragicznych wydarzeń na Manhattanie, André Hübner-Ochodlo przykłada sceniczną lupę do małych, codziennych, ludzkich kryzysów, by mówić o nich w kontekście kryzysów największych.


Nie minęła jeszcze doba od zamachu na World Trade Center, który wstrząsnął całym światem. Wielki świat jest jednak złożony z tych mniejszych, wewnętrznych, ludzkich światów. Tego dnia Ben i Abby stanęli przed trudnym wyborem. Pewna siebie kobieta po czterdziestce i zagubiony mężczyzna po trzydziestce. Oboje w ekskluzywnie urządzonym mieszkaniu, z dobrą pracą i pozornie poukładanym życiem. Zamknięci w czterech ścianach, odcięci od ludzi miotających się po ulicach Nowego Jorku w poszukiwaniu swoich bliskich. Kim są dla siebie Ben i Abby? Czy będąc tak blisko, mogą być jednocześnie tak daleko?


Częstochowską inscenizację sztuki Neila LaBute wyreżyserował André Hübner-Ochodlo. Również on, wraz ze Stanisławem Kulczykiem, przygotował scenografię do przedstawienia. Za muzykę odpowiada Adam Żuchowski. Na scenie wystąpi duet aktorski - Teresa Dzielska i Adam Machalica.


fot. Piotr Dłubak