Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Latające kolorowe bączki WOŚP i obok biały napis '27 Finał 2019'
1/2019

Pobierz PDF

NAJWIĘKSZA ORKIESTRA WE WSZECHŚWIECIE

Już 13 stycznia w całej Polsce (i na świecie!) czeka nas najgorętsza impreza w środku zimy - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku Finałowi przyświeca szczytny cel, tym razem: „gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Po 27. Finale WOŚP do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii. Zeszłoroczny Finał w naszym mieście, dzięki hojności częstochowian, zakończył się zebraniem przez wolontariuszy rekordowej kwoty - było to ponad 400 tysięcy złotych! Lokalny sztab WOŚP ma nadzieję, że w tym roku uda się okleić serduszkami jeszcze większą liczbę mieszkańców i jeszcze bardziej zapełnić puszki. Oczywiście przy okazji zbiórki czeka nas również mnóstwo atrakcji w całym mieści. Na Placu Biegańskiego będziecie można spróbować smakowitej grochówki, skorzystać z wielu stoisk dla dzieci i kupić cegiełkę fantową. O godz. 11.00 wystartuje VII Częstochowski Bieg „Policz się z cukrzycą”, przed którym o rozgrzewkę zadbają instruktorzy z klubu fitness Forma. Natomiast o godz. 12.00 Alejami ruszy „Parada Serc”, gdzie najmłodsi niosąc własnoręcznie wykonane serducha, będą hałasować instrumentami i przekazywać wszystkim uśmiech i pozytywną energię!

Parada zakończy się na Placu Biegańskiego wspólnym serduchowym zdjęciem! Z kolei o godz. 13.00 „Maciek Team” zaprosi na animacje taneczne, a później czeka nas prawdziwe koncertowe szaleństwo. Na scenie 27. Finału WOŚP w Częstochowie wystąpią: Wisien (godz.13.30), Eternal Spiritis (godz.14.30), RobGitarnik (godz.15.50), Wszyscy byliśmy harcerzami (godz.17.00), Pączki w Tłuszczu (godz.18.00) oraz Big Cyc (godz. 20.15). Poza samym centrum na częstochowian również będzie czekać moc ciekawych imprez! Chociażby paintball organizowany przez „Fort Belweder”, czy VI Śląska Integracja Terenowa, organizowana przez Trawers 4x4 i Azymut 4x4. Wszystkie atrakcje i szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego Finału można znaleźć na profilu FB WOŚP Częstochowa oraz na stronie www.wosp.czest.pl.

oprac. af