Polecane
24 października 2014
Koncert BOKKA
Działają incognito, występując w maskach, a wszystko po to, by skupić uwagę na swojej muzyce. Wycofani medialnie, nie szermują osiągnięciami, chociaż wiadomo, że rdzeń grupy tworzy trio znanych muzyków. Pozostają romantycznie schowani w cieniu dotychczasowej sławy. Mowa o projekcie BOKKA.
WIĘCEJ
Polecane
25 października 2014
Pożegnanie Gołoty w Częstochowie
25 października 2014 roku Andrzej Gołota, jeden z najsłynniejszych polskich bokserów minionego ćwierćwiecza, oficjalnie pożegna się z ringiem. Areną ostatniego na zawodowym ringu pojedynku słynnego „Andrew” będzie Hala Sportowa Częstochowa.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
16 października 2014
Wszystkie jurajskie zamki i strażnice posiadają bogatą historię. Niektóre były własnością królewską, inne rycerską a nawet biskupią. Choć tworzyły jedną linię obrony, to były unikatowe.
13 października 2014
Bez wątpienia atelier Jarosława Glińskiego przy ulicy Focha 8 jest przestrzenią podporządkowaną sztuce mozaiki. Ta znana jest od antyku, rozpowszechniła się w Europie za czasów Cesarstwa Rzymskiego i Bizancjum. Ciągle obecna jest w architekturze – również tej nam współczesnej.
10 października 2014
W związku z dużym zainteresowaniem filmem dokumentalnym „Częstochowa 1962 rok” reżyser filmu Krzysztof Kasprzak postanowił zrealizować drugą część - tym razem pokaże lata 70 ubiegłego wieku w naszym mieście.
7 października 2014
O MIROSŁAWIE DESPERAKU spece od muzyki country (nie tylko w Polsce) mówią, że częstochowianin zgromadził rozległą wiedzę w tej dziedzinie i ogromną kolekcję rozmaitych pamiątek: począwszy od płyt, a na sprzączkach do pasków kończąc.
1 października 2014
Jesień z całym swym impetem wkroczyła do miasta, obsypując nas złotem z szykujących się do zimy drzew. Również wielu z nas zabrało się za uzupełnianie spiżarni przetworami domowej roboty i rozgrzewającymi napojami z naszych rodzimych owoców. Najlepiej jabłek! Co przezorniejsi...

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI