Polecane
3 września 2014
Moriah Woods i The Jet-sons Rockabilly Trio
Cafe Belg zaprasza na kolejną edycję ROCK'N'ROLL NIGHT tym razem gwiazdą wieczoru będzie Moriah Woods prosto z Colorado, a zespołem, który towarzyszy jej na scenie, będzie znany i lubiany Jet-sons.
WIĘCEJ
Polecane
5 września 2014
Free Art Fest from Poland
W Teatr from Poland ruszył po raz piąty Free Art Fest, czyli Festiwal Sztuki Niezależnej. Dzięki inicjatywie w klubie zaprezentują się fotograficy, plastycy, aktorzy i muzycy z Częstochowy i regionu. Najważniejszą częścią festiwalu jest 4-dniowy przegląd zespołów z finałem w październiku.
WIĘCEJ
Polecane
5 września 2014
ALEJE.IT #6
Barcamp to impreza mająca na celu integrację i zdobywanie wiedzy dla osób zawodowo zajmujących się działalnością internetową. Jest to świetna okazja do biznesowego networkingu oraz poznania osób, które dzielą pasję nowych technologii.
WIĘCEJ
Polecane
5 września 2014
Rolnicza stolica Polski
W najbliższy weekend w Częstochowie wielkie święto polskiego rolnictwa - Dożynki Jasnogórskie, Krajowa Wystawa Rolnicza połączona z Dniami Europejskiej Kultury Ludowej. Tradycyjnie zostaną zaprezentowane maszyny rolnicze, także te zabytkowe, w sumie pojawi się około 400 wystawców.
WIĘCEJ
Polecane
6 września 2014
Inne spojrzenie na powszechne rzeczy
Sławy polskiego fotoreportażu, niebanalne kadry, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego możemy spodziewać się po II Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Reportażu „FOTOMARATON 2014”.
WIĘCEJ
Polecane
6 września 2014
Naród czyta Sienkiewicza
W Częstochowie również zaplanowano kolejną odsłonę ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania" zainicjowanej w roku 2012 przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Bohaterem trzeciej edycji przedsięwzięcia jest Henryk Sienkiewicz.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
1 września 2014
Wrzesień. Koniec wakacji, urlopów, długich dni, beztroskiego lenistwa i - niestety – lata. Kończy się druga odsłona naszej akcji Aleje – tu się dzieje! i nasze plenerówki, których tego lata mieliśmy grubo ponad setkę. Nie bez żalu żegnamy czas festiwali, koncertów, spektakli...
29 sierpnia 2014
Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa od września będzie organizowała bezpłatne treningi sportowe z zajęć ogólnorozwojowych, gimnastyki korekcyjnej, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki.
27 sierpnia 2014
Do ligowej rywalizacji żużlowców zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Tymczasem na owalu z bandami ścigają się też quadowcy. Częstochowscy miłośnicy czterech kółek od tego roku sformalizowali swoją działalność, zakładając własne stowarzyszenie – Speedway Quad Częstochowa. Na jego czele stanął Marek ...
25 sierpnia 2014
Działają na rzecz zmian w prawie i w mentalności w trosce o dobro dziecka - prawo do dzieciństwa z obojgiem kochających rodziców. Apelują - alienacja rodzicielska to przemoc wobec dziecka i drugiego rodzica prowadząca do wielu negatywnych skutków.
18 sierpnia 2014
W Częstochowie spotkamy Nepomucena u zbiegu ulicy Wręczyckiej i Wielkoborskiej. Również przy wylocie ulicy Wieluńskiej (biegnącej od błoni jasnogórskich) widać na wysokim cokole jego wizerunek. Zastanawiający był dla mnie powód jego postawienia akurat przy Rynku Wieluńskim. Zagadkę rozwiązała...

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI