Polecane
4 października 2015
III Częstochowski Festiwal Modelarski „Modelikarz”
Częstochowskie Towarzystwo Modelarskie im. por. pil. Hieronima Dudwała zaprasza na III Częstochowski Festiwal Modelarski "Modelikarz", który odbędzie się w dniach 3-4 października w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie.
WIĘCEJ
Polecane
4 października 2015
9. Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”
9. Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez dotyk”, tym razem pod hasłem "Ofiara"będzie odbywał się w częstochowskim teatrze od 25 września do 4 października. Częstochowska publiczność obejrzy spektakle Igora Gorzkowskiego, Adama Sajnuka, Marcina Hycnara i Małgorzaty Bogajewskiej.
WIĘCEJ
Polecane
8 października 2015
Pokaz filmu dokumentalnego „Do ludzi wróciłem - Talar”
Miasto Częstochowa zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Do ludzi wróciłem - Talar”. Film jest relacją z przygotowań do przedstawienia „W starych dekoracjach”, opartego na opowiadaniach Tadeusza Różewicza i wyreżyserowanego przez Igora Gorzkowskiego.
WIĘCEJ
Polecane
10 października 2015
12. NOC KULTURALNA
36 miejsc, 90 wydarzeń i 60 partnerów zaangażowanych w organizację. Już 10 października zapraszamy do Częstochowy na 12 Noc Kulturalną. Nikt nie idzie spać, nikt nie będzie się nudził.
WIĘCEJ
Polecane
12 października 2015
CZĘSTOCHOWSKA JESIEŃ FESTIWALOWA
Festiwal Rodziny Bachów rozpoczął cykl jesiennych, festiwalowych imprez muzycznych. Przed nami JAZZtochowa z Neneh Cherry i „Ziutem” Gralakiem; Ars Cameralis z Agnieszką Duczmal i Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus oraz jaZZ i Okolice z Davidem Krakauerem.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
2 października 2015
Październikowa atmosfera ma swój urok. Zapachy, dźwięki, kolory, smaki budzą wyobraźnię. Aura jesiennych wydarzeń kulturalnych w Częstochowie prowokuje, by zatrzymać się na chwilę i skupić na pełniejszym odbieraniu świata wszystkimi zmysłami.
29 września 2015
Własnoręczne wykonywanie kartek okolicznościowych, pudełek, albumów, czy kalendarzy to hobby i moda, która opanowała także Częstochowę. Tworzą je młodsi i starsi, dziewczyny, czasem też chłopcy. O scrapbookingowym szale opowiada Paulina Kardynał, prowadząca stronę internetową Scraping by Pola, ...
29 września 2015
Zespół Regenese powstał w czerwcu 2014 r. Na początku miała to być krótka, muzyczna przygoda, dla tzw. „zagospodarowania wolnego czasu”. Projekt zaczął jednak koncertować i jego twórcy zdecydowali podtrzymać dobrą muzyczną passę.
28 września 2015
Nakładem MyMusic ukazał się nowy singiel częstochowskiego wokalisty, kompozytora i autora tekstów Michała Masłonia.
28 września 2015
Formacja Nieżywych Schabuff promuje swój nowy singiel „Bursztyn”. Utwór zapowiada płytę zespołu „Elektrosfera”.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI