Polecane
22 września 2017
Dotyk pełen absurdu.
Od 22 września do 1 października Teatr im. Adama Mickiewicza proponuje osiem przedstawień zaprawionych sporą dawką absurdu. Jedenasty Przegląd Przedstawień Istotnych „Przez dotyk” zapowiada się odlotowo i pozwoli spojrzeć na rzeczywistość ze zdrowym dystansem.
WIĘCEJ
Polecane
7 października 2017
Narodowy Dzień Sportu
Trwają zapisy podmiotów chcących wziąć udział w Narodowym Dniu Sportu. W tym roku przypada on 7 października. To wyjątkowy dzień w roku, którego celem jest zwrócenie uwagi na wszystkich, którzy kochają sport.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
18 września 2017
Mikołaj Sętowski ma swoją pracownię na parterze budynku Muzeum Wyobraźni, przy ulicy Oławskiej w Częstochowie. Dzieli ją z innymi młodymi artystami (w ramach tego sąsiedztwa wspierają się nawzajem i inspirują).
15 września 2017
Późne lato to dobry okres dla kultury w Częstochowie. Kończy się co prawda hossa na imprezy plenerowe, ale pełną parą rusza po wakacyjnej przerwie oferta miejskich instytucji. Między innymi rozpoczyna się nowy sezon artystyczny w Filharmonii.
12 września 2017
W sierpniu ukazał się debiutancki tom poetycki Katarzyny Zwolskiej-Płusy „Cud i anomalia” (SŻP, Brzeg), którego wydanie dofinansowało Miasto Częstochowa. Poniżej prezentujemy kilka utworów z tego zbioru i zapraszamy na spotkanie autorskie .
5 września 2017
Twierdzi, że w życiu nie ma przypadków. Szuka wartości we wszystkim, co robi, nawet w rolach negatywnych bohaterów czy słabych filmach. Na mapie jego życia, obok Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Dobryszyc, Wrocławia, Legnicy i Warszawy, jest też Częstochowa.
23 sierpnia 2017
Robert Czerwik projektuje ubrania dla polskich gwiazd ze świata kultury i estrady. Sukienki wykreowane przez niego nosiły między innymi: Edyta Górniak, Kasia Stankiewicz, Grażyna Wolszczak, Ewa Gawryluk, Iza Miko i Dorota Gardias.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI