Polecane
4 września 2015
Wernisaż wystawy Wojtka Kołsuta
4 września w OPK "Gaude Mater" o godz. 19 swoją wystawę otworzy Wojciech Kołsut. Zaprezentuje m.in. nowy film „Podróż do świata lalek”, zrealizowany na stulecie urodzin Tadeusza Kantora, a współfinansowany przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”.
WIĘCEJ
Polecane
5 września 2015
„Z tradycji wzięte, na nowo wycięte…”
5 września, w południe, w Galerii Dobrej Sztuki, odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom ogólnopolskiego VI Konkursu Sztuki Ludowej „Z tradycji wzięte, na nowo wycięte…” O godzinie 14.00 na Zagrodzie Włościańskiej odsłonięty zostanie mural inspirowany wycinanką ludową.
WIĘCEJ
Polecane
5 września 2015
Narodowe Czytanie „Lalki”
5 września w Parku im. S. Staszica odbędzie się Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa.
WIĘCEJ
Polecane
6 września 2015
XXIV Krajowa Wystawa Rolnicza - Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie XVI Dni Europejskiej Kultury Ludowej
Krajowa Wystawa Rolnicza w Częstochowie, towarzysząca ogólnopolskim uroczystościom dożynkowym na Jasnej Górze, to jedna z największych, rodzimych imprez wystawienniczo-targowych. Odwiedza ją blisko osiemdziesięciotysięczna publiczność, a swój dorobek prezentuje ponad 400 wystawców.
WIĘCEJ
Polecane
30 września 2015
Wrzesień miesiącem kobiecego rugby
Sekcja żeńska Rugby Clubu Częstochowa organizuje akcję "Wrzesień miesiącem kobiecego rugby w Częstochowie".
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
2 września 2015
Gdzie planujemy spędzać wolny czas w nowym sezonie? Na wystawie prac Dwurnika, przeglądzie teatralnym „Przez dotyk”, Dożynkach, Narodowym Czytaniu, ART.erii, Festiwalu „Czytaj!”, festiwalu Bachów... – długo by wymieniać.
2 września 2015
We wrześniu, w ramach akcji "Narodowe Czytanie" sięgamy po "Lalkę" Bolesława Prusa. O naszej kultowej powieści rozmawiamy z literaturoznawcą, prof. Elżbietą Hurnik.
1 września 2015
W cyklu "Pracownie" Marian Panek prezentuje malarstwo Artura Wawrzkiewicza.
1 września 2015
Jeszcze przed Czerwonymi gitarami wielką karierę sceniczną robił nasz Luxemburg Combo.
1 września 2015
O swojej pasji, występach na krajowych i zagranicznych, teatralnych i telewizyjnych scenach mówi Michał Przybyła – tancerz, choreograf, finalista „You can dance – po prostu tańcz”.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI