Polecane
22 grudnia 2014
VIII TARGI BOŻONARODZENIOWE „GWIAZDKOWA ALEJA”
Tradycyjnie odbędą się w III Alei Najświętszej Maryi Panny. Na stoiskach wystawców będzie można kupić produkty świąteczne i regionalne. 20 i 21 grudnia zaplanowano występy artystyczne, animacje dla dzieci i dorosłych oraz pokazy kulinarne.
WIĘCEJ
Polecane
27 grudnia 2014
Planszówki górą
Częstochowscy miłośnicy gier planszowych spotkają się pomiędzy świętami a Nowy Rokiem na konwencie Twierdza. Impreza, tym razem dwudniowa, wrosła już w tradycję spotkań graczy i odbywa się co kwartał.
WIĘCEJ
Polecane
28 grudnia 2014
JAZZtochowa - powrót legendy Tie Break
Ruszyła sprzedaż biletów na mega-koncert zespołu Tie Break, który będzie kulminacją cyklu JAZZtochowa. Duma naszego miasta i polskie dobro narodowe wystąpi w Filharmonii Częstochowskiej na podsumowanie 35-lecia działalności artystycznej.
WIĘCEJ
Polecane
31 grudnia 2014
Piosenka Sylwestrowa
Powitaniu Nowego Roku powinna towarzyszyć gorąca atmosfera. W tym roku gwiazdami miejskiego Sylwestra, organizowanego tradycyjnie na Placu Biegańskiego, będą AGATA DZIARMAGOWSKA z zespołem i znana grupa VARIUS MANX.
WIĘCEJ
Polecane
5 stycznia 2015
Fotografia od podstaw do profesjonalizmu
Tym razem w cyklu, organizowanym w Regionalnym Ośrodku Kultury, zaplanowano spotkanie z artystą fotografikiem Wojciechem Prażmowskim.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
22 grudnia 2014
Uwielbia przeżywać szok kulturowy i konfrontować swoje przyzwyczajenia z inną wizją świata, ten stan, kiedy dotychczas dostępne „kody” przestają działać. Stąd potrzeba podróży, których zwieńczeniem okazała się przeprowadzka na Islandię. Jego przypadek przekonał nas, że na tej magicznej wyspie..
21 grudnia 2014
Podobno dzieci i ryby głosu nie mają. W imieniu tych drugich na naszych łamach przemówi Tomek Milewski – lokalny hodowca ryb. Dowiecie się tego, czego nie wiedzieliście o naszym ościstym przyjacielu, a nie mieliście okazji zapytać.
19 grudnia 2014
Częstochowa ma swojego Dedala. Michał Nessel, z wykształcenia architekt, skonstruował skrzydła, aby wznieść się w przestworza. O jego próbie oderwania się od ziemi jego przyjaciele nakręcili film dokumentalny, który zgarnia nagrody na festiwalach filmowych.
10 grudnia 2014
Zwykle grudzień kojarzymy z wszelkiego rodzaju podsumowaniami, zapominając, że jest to również czas przygotowania tego, co dopiero nadejdzie. I nie myślę tutaj o świątecznych przygotowaniach, tylko o pozytywnym nastrojeniu się na przyszły rok. Pomoże nam w tym zaopatrzenie się w kalendarz.
8 grudnia 2014
ARCHIWALNA CYFROWA CZĘSTOCHOWA to projekt Krzysztofa Kasprzaka, który stara się przypomnieć historię Częstochowy poprzez digitalizację starych nagrań filmowych. Tym razem na warsztat wziął materiały filmowe z lat 70. ubiegłego wieku.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI