Polecane
23 lutego 2018
Wernisaż wystawy „Leszek Sobocki. Retrospektywa”
Ćwiczenie oka i ręki, pamięci i wyobraźni, reagowanie na to, co dzieje się tuż za progiem. Poznawanie siebie samego, a jednocześnie poznawanie wspólnych, polskich losów. Takie motto można przypisać bohaterowi wystawy „Leszek Sobocki. Retrospektywa”, która zostanie pokazana w ...
WIĘCEJ
Polecane
23 lutego 2018
5. urodziny Eternal Spiritis
Eternal Spiritis, z nowym składem i nową energią, zapraszają na urodzinowy koncert do TfP. Zespół rokrocznie organizuje swój jubileusz, na który zawsze zaprasza wyjątkowych gości. W tym roku będzie to kapela Greate Lin.
WIĘCEJ
Polecane
23 lutego 2018
Koncert symfoniczny
W programie: M. Ravel – Alborada del gracioso, P. Sarasate – Wariacje na tematy z opery “Carmen” G. Bizeta op.25, M. Ravel – Pawana dla zmarłej infantki oraz arie z oper Bizeta, Puccini’ego i Mozarta
WIĘCEJ
Polecane
24 lutego 2018
5. urodziny zespołu AmperA
Zespół Ampera to Jakub Bociąga (wokalista), Marcin Dawidowski i Rafał Ociepa (gitarzyści) oraz Mateusz Nienartowicz (perkusjonista). Swoje talenty połączyli pięć lat temu w Częstochowie i błyskawicznie zadomowili się na lokalnej scenie muzycznej.
WIĘCEJ
Polecane
25 lutego 2018
Koncert Stare Dobre Małżeństwo
Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki, od najstarszych po najnowsze, które dopiero ukażą się na nowej płycie zespołu
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
12 lutego 2018
Pochodzi z Częstochowy i tworzy dziś europejskie kino artystyczne na najwyższym poziomie. Jej pierwszy film „Nic osobistego”, był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej. W lutym na ekrany polskich kin wchodzi jej najnowszy obraz „Pomiędzy słowami”. Rozmawiamy z Urszulą Antoniak.
6 lutego 2018
Na co dzień studiują na Politechnice Częstochowskiej, ale większość czasu poświęcają na budowanie łazików marsjańskich. Rok temu zajęli trzecie miejsce w prestiżowym konkursie University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. W tym roku jadą tam już po raz kolejny. O ...
29 stycznia 2018
Ma na imię Marta, od dwóch lat koordynuje pracę częstochowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wcześniej aktywnie w nim działała, przygotowując loterię fantową. Jest przykładem kobiety, która nie boi się wyzwań i dla której chcieć znaczy móc.
28 stycznia 2018
Zakończyły się obchody Roku Władysława Biegańskiego. Jednym z jego wymiernych efektów jest fabularyzowany dokument „Biegański - drogi ku szczęściu”, którego autorem i producentem jest częstochowski nauczyciel - Artur Broncel.
26 stycznia 2018
Porządkowanie identyfikacji wizualnej miasta Częstochowy zbiega się z przygotowaniami do zbliżających się obchodów 800-lecia dziejów pisanych Częstochowy. Za sobą mamy wprowadzenie nowego logo, wykorzystywanego głównie do promocji turystycznej i kulturalnej.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Najnowsze
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28