Polecane
2 października 2014
VIII Przegląd Przedstawień Istotnych „PRZEZ DOTYK”
Aż dziewięć spektakli obejrzymy podczas pięciu jesiennych wieczorów w ramach VIII Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez dotyk” w Teatrze im. Adama Mickiewicza. Po raz drugi motywem przewodnim przeglądu będzie kobieta. A ta, jak mędrcy prawią, ma wiele twarzy.
WIĘCEJ
Polecane
3 października 2014
The Analogs, Farben Lehre i Offensywa
Punkowy wieczór w Teatr from Poland
WIĘCEJ
Polecane
4 października 2014
Skrzypce i zjednoczenie Europy
Znakomita historia, doskonały repertuar, gwiazdy sceny i solidna dawka wiedzy o muzyce. W Filharmonii Częstochowskiej rusza 10. edycja MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU WIOLINISTYCZNEGO IM. BRONISŁAWA HUBERMANA.
WIĘCEJ
Polecane
6 października 2014
Festiwal Dekonstrukcji Słowa „CZYTAJ!”
Festiwal „Czytaj!” łączy bardzo różne spojrzenia na literaturę, łączy różne środowiska, które wspólnie tworzą wyjątkowe święto książki w Częstochowie. Najważniejsza przy tym wszystkim jednak będzie zabawa. Bo książki otwierają wiele drzwi, dają wiele możliwości, trzeba tylko złapać okazję.
WIĘCEJ
Polecane
18 października 2014
Komedia romantyczna „Miłość z dostawą do domu”
Czy miłość jest do kupienia? Ile może kosztować? Trzysta złotych za godzinę? Tysiąc dwieście złotych za noc? I czy to naprawdę jest miłość? Niemożliwe. A jednak...
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
1 października 2014
Jesień z całym swym impetem wkroczyła do miasta, obsypując nas złotem z szykujących się do zimy drzew. Również wielu z nas zabrało się za uzupełnianie spiżarni przetworami domowej roboty i rozgrzewającymi napojami z naszych rodzimych owoców. Najlepiej jabłek! Co przezorniejsi...
29 września 2014
Nietypowym kierowcą taksówki w naszym mieście jest Krzysztof Komendarczyk, który przemierza Częstochowę wzdłuż i wszerz w swojej oryginalnej angielskiej taksówce. Ten oryginalny pojazd i jego rzucający się w oczy żółty kolor od wielu lat przyciąga częstochowian.
26 września 2014
Nie musimy zamykać sezonu wycieczkowego, bo pogoda staje się łagodniejsza, ceny przelotów idą w dół, drogi stają się mniej zatłoczone, a niektóre szlaki wręcz pustoszeją. Aby przeżyć przygodę, nie trzeba wyjeżdżać daleko. Wystarczy zorganizować sobie dzień lub dwa wolnego.
24 września 2014
Jeżeli włączycie któregoś wrześniowego wieczoru program „Hell's Kitchen”, wiedzcie, że stoi za nim częstochowianin Artur Nowakowski. To on nadzoruje realizację programu, reżyserię zdjęć i uczestniczy w produkcji. Drugą edycję programu możecie oglądać już od 9 września na antenie TV Polsat.
22 września 2014
Fundacja Oczami Brata, choć została zarejestrowana w styczniu tego roku, widać, że działa bardzo prężnie. Zespół Fundacji obecnie pracuje nad projektem "(Nie)pełnosprawni – aktywni kulturalnie” oraz nad warsztatami Teatru Oczami Brata.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI