Polecane
20 września 2014
Wychowankowie Politechniki Czestochowskiej świetują jubileusze.
Kolejny już 65. jubileusz Politechniki Częstochowskiej jest okazją do podsumowania jej dorobku edukacyjnego, ale też dokonań w dziedzinie nauki i popularyzacji innowacji technicznych. Sprzyjać temu będzie Zjazd Absolwentów, który odbędzie się 20 września br.
WIĘCEJ
Polecane
20 września 2014
Rowerowa Sobota
Impreza integrująca środowisko częstochowskich rowerzystów. W programie m.in. prelekcje, warsztaty, konsultacje i opowieści z podróży. Głównym organizatorem jest Akademia Turyzmu E75.
WIĘCEJ
Polecane
28 września 2014
Farsa Teatru Kwadrat w Filharmonii
„Ciotka Karola” to znana, dziewiętnastowieczna angielska farsa, jednak debiutujący w roli reżysera dyrektor Andrzej Nejman zdecydował się pokazać ją w zupełnie nowej odsłonie. W swojej wersji „3.0”, proponuje nowoczesną inscenizację sztuki, nie pozbawiając jej jednak literackiego „kurzu”.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
19 września 2014
Pierwszy koncert w TFP Freszejk zorganizował sam. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Nie dotarli na Famę, na udział w festiwalu mieli bardzo duże szanse, lecz za to wygrali przedjuwenaliowy II Festiwal Uczelni Wyższych 2014.
8 września 2014
Do niedawna szerzej nieznana częstochowianka, uczennica liceum. Wzięła udział w wiosennej edycji programu X-Factor i chociaż odpadła z niego przed finałem, to tak naprawdę okazała się jego prawdziwą zwyciężczynią.
4 września 2014
Twarz młodej kobiety pojawiła się na szczytowej ścianie bloku przy ul. Goszczyńskiego 4. Nad nią napis Świtezianka. Całe malowidło ma 140 metrów kwadratowych, twarz – ponad pięć metrów wysokości. Kolejny mural wzbogacający pejzaż miasta trafił na Osiedle Trzech Wieszczów.
1 września 2014
Wrzesień. Koniec wakacji, urlopów, długich dni, beztroskiego lenistwa i - niestety – lata. Kończy się druga odsłona naszej akcji Aleje – tu się dzieje! i nasze plenerówki, których tego lata mieliśmy grubo ponad setkę. Nie bez żalu żegnamy czas festiwali, koncertów, spektakli...
29 sierpnia 2014
Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa od września będzie organizowała bezpłatne treningi sportowe z zajęć ogólnorozwojowych, gimnastyki korekcyjnej, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI