Polecane
24 maja 2015
OPERA NA EKRANIE
The Metropolitan Opera należy do ścisłej czołówki najlepszych teatrów świata. Jej siłą są przede wszystkim wspaniałe głosy. Od ponad stu lat nie było prawdziwie wielkiej śpiewaczki czy śpiewaka, którzy nie pragnęliby wystąpić na scenie Met (tak nazywają swój teatr nowojorczycy).
WIĘCEJ
Polecane
25 maja 2015
Aleje - tu się dzieje: Spotkanie literackie z Wojciechem Jagielskim
Gościem poniedziałkowego spotkania literackiego w odwachu będzie reporter Wojciech Jagielski.
WIĘCEJ
Polecane
26 maja 2015
MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻKI „Bądź zdrowa mamo…”
Na doroczny Marsz Różowej Wstążki „Bądź zdrowa mamo” zapraszają częstochowskie Amazonki. 26 maja, w Dniu Matki, odbędzie się szereg wydarzeń promujących profilaktykę raka.
WIĘCEJ
Polecane
26 maja 2015
„Aleje tu się dzieje”: Film – projekcja dokumentu „CZĘSTOCHOWA 1962 ROK”, spotkanie z twórcami filmu
„Częstochowa 1962 rok” – to 30 minutowy film dokumentalny, który powstał w studio filmowym Kas Film. Producentowi Krzysztofowi Kasprzakowi udało się odnaleźć stare taśmy filmowe z Częstochowy z początku lat 60 ubiegłego wieku.
WIĘCEJ
Polecane
27 maja 2015
25 lat samorządności
Warsztaty, rywalizacje sportowe, pokazy naukowe, prezentacje artystyczne, organizacji pozarządowych i rad dzielnic zdominują XXV obchody Dnia Samorządu Terytorialnego w Częstochowie. Kulminacją samorządowego święta będzie koncert „Apassionata” dedykowany Januszowi Gniatkowskiemu.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
22 maja 2015
W squasha można grać w każdym wieku i świetnie się przy tym bawić. Łatwo się go nauczyć, już po kilku godzinach treningu jesteśmy w stanie rozegrać zacięty pojedynek i doznać wielu emocji. Ta dyscyplina sportowa cieszy się coraz większą popularnością także wśród częstochowian. W maju w naszym ...
20 maja 2015
Dziś rynki – serca miast - kojarzą namsię z imprezami plenerowymi czy świątecznymi targami. Są jednocześnie miejscami obowiązkowych odwiedzin przy zwiedzaniu danej miejscowości. Gdzie zatem swój rynek ma Częstochowa?
15 maja 2015
Michał Rorat, choć kojarzony i związany z Częstochową, pochodzi ze Złotoryi. Zazwyczaj za „sterami” instrumentów klawiszowych, jest aranżerem i producentem muzycznym, współtwórcą spektakli teatralnych i „klawiszowcem” w wielu formacjach. Dziś odsłania przed nami swoje artystyczne oblicza.
12 maja 2015
- Montaż filmowy to profesja wymagająca ogromnej cierpliwości i wytrwałości, ale także pasjonująca i pozwalająca z każdym projektem zanurzyć się w nowym świecie - mówi częstochowianka Justyna Król, montażystka filmu „Nasza klątwa”, nominowanego w tym roku do Oskara.
7 maja 2015
To już nie tylko kaprys grupy osób, które podczas spacerów na świeżym powietrzu pomagają sobie sportowymi kijami, by ich dreptanie było bardziej rytmiczne, a przy tym bezpieczne. Nordic walking to aktywność fizyczna poprawiającą nasze zdrowie i samopoczucie.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI