Polecane
27 maja 2016
Aleje - tu się dzieje! Koncert ,,Dopóki ziemia się kręci"
,,Dopóki ziemia się kręci" - tak brzmi tytuł koncertu Moniki Rajewskiej, Anatola Tchmiela oraz muzyków towarzyszących, którego wysłuchamy 27 maja o godz. 18.00 na scenie przy ,,Sienkiewiczu” w III Alei. (W przypadku niepogody na koncert zapraszamy do ,,Ecru” przy Alei Najświętszej Maryi Panny 55.)
WIĘCEJ
Polecane
27 maja 2016
Aleje - tu się dzieje! Koncert zespołu SHAMBOO
W piątek 27 maja poznamy akustyczne oblicze częstochowskich weteranów – zespołu SHAMBOO. Początek koncertu o godz. 19.30 w środkowym pasażu II Alei. (W przypadku niepogody przenosimy się do ,,Cafe Belg.”)
WIĘCEJ
Polecane
28 maja 2016
26. Dni Samorządu Terytorialnego
Katarzyna Figura, Renata Przemyk, Katarzyna Pakosińska, Elżbieta Romanowska, Paulina Przybysz i inni artyści wystąpią podczas koncertu dedykowanego Kalinie Jędrusik. Będzie on głównym punktem obchodów 26. Dni Samorządu Terytorialnego.
WIĘCEJ
Polecane
29 maja 2016
Uliczny basket na „Bieganie”
29 maja od godz. 10.00 na Placu Biegańskiego odbędzie się turniej koszykówki ulicznej - Exact Systems Grand Prix Częstochowy w kategorii open i 40+.
WIĘCEJ
Polecane
2 czerwca 2016
Red Bull Tour Bus: koncert Dawida Podsiadło
W czwartek, 2 czerwca, o godz. 18.00 na Placu Biegańskiego zatrzyma się Red Bull Tour Bus z Dawidem Podsiadło na pokładzie. Artysta zagra koncert w ramach tegorocznej edycji ,,Aleje – tu się dzieje!.”
WIĘCEJ
Polecane
5 czerwca 2016
II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Nordic Walking
5 czerwca w okolicach częstochowskiej Promenady i Lasku Aniołowskiego odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Nordic Walking.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
24 maja 2016
Przy okazji kolejnych jubileuszy Kaliny Jędrusik w Internecie odżywa temat wybitnej aktorki. Najwięcej wpisów na różnych portalach pojawiło się chyba po 2010 roku, kiedy ukazała się biografia artystki pióra Dariusza Michalskiego.
24 maja 2016
W tym roku mija 85 lat od oficjalnej daty urodzin i 25 lat od śmierci naszej znakomitej artystki Kaliny Jędrusik. Z tej okazji Archiwum Państwowe w Częstochowie prezentuje świadectwo maturalne aktorki oraz służbowe dokumenty jej ojca, dotyczące jego pracy w oświacie.
17 maja 2016
Dwupiętrowy budynek z czerwonej cegły przy Parku 3-Maja, u zbiegu ulic Popiełuszki i Jasnogórskiej, został wybudowany na koszary Brygady Straży Pogranicznej. Wzniesiono go ok. 1900 roku.
17 maja 2016
O zespole AmperA pisaliśmy przed wydaniem ich pierwszej płyty „Trip”. Od tego czasu wiele się zmieniło. AmperA zagrała kilkadziesiąt koncertów i festiwali, nagrała dwa nowe teledyski, wydała płytę „4 Strony”, a brzmienie „acoustic rock” zaprowadziło ich na festiwal Frytka OFF w Częstochowie.
17 maja 2016
Niewyczerpane pokłady energii i pomysłów, malowanie twarzy, rozmaite zabawy i unikalne gadżety - to wszystko z myślą o najmłodszych przygotowuje Stacja Animacja.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI