Polecane
18 stycznia 2019
Koncert Karnawałowy Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej
W programie koncertu, który trwa ponad dwie godziny, będzie można usłyszeć znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy. Całość wzbogacona jest pięknymi strojami oraz tańcem baletu i niezwykłym kunsztem 25 osobowej orkiestry.
WIĘCEJ
Polecane
18 stycznia 2019
Paweł Łowicki Band Koncert Jubileuszowy
18 stycznia zespół będzie w Klubie Stacherczak świętować swoje piąte urodziny. Jako support wystąpi „The Rhythm’n’Bass” a po koncercie na uczestników czekać będzie after party.
WIĘCEJ
Polecane
19 stycznia 2019
Jazztochowa: Koncert Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet
Festiwal JAZZtochowa wchodzi w Nowy Rok w wielkim stylu. Już 19 stycznia w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” zagra prawdziwa legenda polskiej sceny - Jan Ptaszyn Wróblewski.
WIĘCEJ
Polecane
20 stycznia 2019
Otwarcie wystawy „Czarno-biała Częstochowa. Wystawa fotografii Stanisława Krakowiaka z lat 50. XX wieku”
Kiedy oglądamy zdjęcia znanych postaci, rzadko kiedy sprawdzamy, kto był ich autorem. Nazwisko osoby fotografowanej przyćmiewa fotografa. Tak też dzieje się z fotografiami częstochowskiej poetki Haliny Poświatowskiej. Autorem jednego z najpopularniejszych jej zdjęć jest Stanisław ...
WIĘCEJ
Polecane
20 stycznia 2019
Kabaret Moralnego Niepokoju „Tego jeszcze nie grali”
„Tego jeszcze nie grali” - to najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórców serialu „Ucho prezesa”. Ale akurat polityki nie ma tu wiele, bo na świecie dzieje się zbyt dużo, żeby zajmować się tylko nią, zresztą ile można?
WIĘCEJ
Polecane
25 stycznia 2019
LITERACKI PIĄTEK
WIĘCEJ
Polecane
26 stycznia 2019
GOLEC uOrkiestra - Kolędy i Pastorałki
Wyjątkowy koncert świąteczno-noworoczny najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Golec uOrkiestra bawi pokolenia Polaków już od ponad dwudziestu lat.
WIĘCEJ
Polecane
30 stycznia 2019
Popkulturowe przyjemności: Black Mirror
„Black Mirror” to jeden z ważniejszych seriali ostatnich lat. Stworzył go Charlie Brooker dla brytyjskiej stacji Channel 4, a po dwóch sezonach format przejął amerykański gigant Netflix.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
9 stycznia 2019
W zeszłym roku obchodziliśmy stulecie przyznania kobietom w Polsce praw wyborczych. Dziś nadal potrzebujemy wiedzieć więcej o kobietach, które były i działały przed nami. Ich sukcesy i porażki dają siłę. One nie pytały, czy mogą coś zrobić – po prostu robiły to. Niestety ...
8 stycznia 2019
Od podróży specjalnym tramwajem w dzieciństwie, przez studenckie radio, aż do cyklicznych spotkań w Ośrodku Promocji Kultury – tak w wielkim skrócie przedstawia się bogata muzyczna historia Mirona Pietrasa, z którym rozmawiamy o zamiłowaniu do opery.
7 stycznia 2019
Pochodzi z Częstochowy i choć obecnie mieszka w Kudowie- Zdroju to często wpada do rodzinnego miasta. W listopadzie minionego roku odwiedził I Częstochowski Bieg Niepodległości i mimo że sam nie startował, gorąco wspierał jego uczestników.
4 stycznia 2019
W kategorii sukcesów sportowych miniony rok był dla Kornela Majchrzaka wyjątkowy. Zdobył wszystkie tytuły, które były do zdobycia. Nic więc dziwnego, że 33-letniego częstochowskiego kulturystę można z czystym sumieniem nazwać dominatorem. Wywalczył mistrzostwo Polski, nie miał sobie ...
2 stycznia 2019
Turystyczna strona naszego magazynu była w minionym roku pełna podróżniczych inspiracji. Skoro nabraliśmy wystarczająco dużo motywacji do wyruszenia w świat, zapraszam do zdobycia doświadczenia, zaczynając od poznania naszego miasta. proponowane wycieczki z założenia mają być ...

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI