Polecane
2 sierpnia 2014
CZĘSTOCHOWSKI FESTIWAL FILMOWY „LEŻAK FORTUM 2014”
Znamy już repertuar tegorocznego festiwalu. Zdradzamy tytuły filmów, które będą wyświetlane w sierpniowe weekendy w amfiteatrze przy Promenadzie Czesława Niemena.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
23 lipca 2014
Są młodzi, pełni energii i ciekawi świata. Mówią o sobie „Sesyjni Mordercy”. Grupka chłopaków z Częstochowy: r2r, 2wid, Luks, Adm, Moc, Szydłak, którzy fotografują opuszczone miejsca i siebie w dziwnych strojach. Skąd się wzięli? Kim są? Trzech z nich uchyli rąbka tajemnicy.
21 lipca 2014
Zespół powstał w 2011 roku i od razu zaczął tworzyć swój autorski materiał. Debiut koncertowy zanotowali we wrześniu 2012 roku w Teatrze From Poland. Supportowali T. Love oraz Bachora. Od 2013 roku muzycy skierowali swój styl z tzw. metalcore'u w stronę klasycznego hardcore punka.
17 lipca 2014
Tych, którzy pamiętają film na You Tube, w którym spanikowana kobieta podczas egzaminu zamiast hamulca wcisnęła gaz i wyjechała z ośrodka przez betonowe ogrodzenie, zapewne nie zaskoczy stwierdzenie, że egzamin na prawo jazdy jest jednym z najbardziej stresujących w życiu.
16 lipca 2014
Na rynku pojawił się debiutancki album Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, którym dyryguje Janusz Siadlak. Płyta zawiera utwory chóralne różnorodne pod względem muzycznym.
1 lipca 2014
Prezentujemy wstępniak lipcowego numeru - „Z kopyta ruszył sezon częstochowskich, letnich imprez w plenerze. Frytka OFF i akcja „Aleje – tu sie dzieje” w udany sposób wprowadziły nas w okres biesiadowania pod chmurką i bujania się w rytm muzyki na żywo.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI