Polecane
26 lipca 2017
Alternatywa między ścianami: „W podróży do…” spektakl Teatru w Drodze AGRADA
Kolejnym gościem cyklu „Alternatywa między ścianami” będzie Grażyna Kaznowska, aktorka i reżyserka. Założycielka Teatru Formy PARRA, który od 18 lat działa w Ustrzykach Dolnych, oraz współzałożycielka międzynarodowego Teatru w Drodze AGRADA.
WIĘCEJ
Polecane
27 lipca 2017
Jazz tradycyjny: Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet
Gypsy Swing Quartet powstał z inicjatywy Siergieja Wowkotruba, pochodzącego z Ukrainy wirtuoza skrzypiec, który od 20 lat na stałe mieszka w Polsce. Na scenie towarzyszą mu: Sebastian Ruciński (gitara), Tomasz Wójcik (gitara) i Piotr Górka (kontrabas).
WIĘCEJ
Polecane
28 lipca 2017
Hip Hop Elements vol.8
Kultura hip-hop w naszym mieście, podobnie jak w całym kraju, ma się całkiem dobrze. Częstochowski HIP HOP ELEMENTS wpisał się wielkimi literami na tej ogólnopolskiej, muzycznej mapie.
WIĘCEJ
Polecane
28 lipca 2017
Muzyczny Punkt Spotkań Jarosława Woszczyny: Koncert Beaty Przybytek i Bogusława Kaczmara
Kolejnym gościem Jarosława Woszczyny, w ramach Muzycznego Punktu Spotkań, będzie Beata Przybytek – wokalistka, pianistka i kompozytorka. Nagrodzona prestiżową nagrodą muzyczną Programu III Polskiego Radia „Mateusz Trójki 2013” i laureatka I miejsca w konkursie 29. Międzynarodowych Spotkań ...
WIĘCEJ
Polecane
30 lipca 2017
Podwieczorek z klasyką: koncert kwintetu dętego
Kwintet dęty blaszany tworzą absolwenci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, obecnie związani z wrocławską i katowicką Akademią Muzyczną.
WIĘCEJ
Polecane
31 lipca 2017
Literackie spotkanie z Leszkiem Gnoiskim i Leszkiem Biolikiem
Leszek Gnoiński to dziennikarz i autor książek muzycznych. Do Częstochowy przyjedzie opowiadać o swojej najnowszej publikacji, opowiadającej o kultowej formacji Republika, a towarzyszyć mu będzie basista zespołu Leszek Biolik.
WIĘCEJ
Polecane
2 sierpnia 2017
Alternatywa między ścianami: „Wyprzedaż” spektakl Teatru Fieter
Kolejnym gościem cyklu „Alternatywa między ścianami” będzie Teatr Fieter z Ozimku. Ich spektakl „Wyprzedaż” to rejestracja kolejnych etapów pojawiających się w życiu bohaterki od chwili porzucenia jej przez męża.
WIĘCEJ
Polecane
3 sierpnia 2017
Michał Walczak zaprasza: koncert Groove Brothers
GROOVE BROTHERS to duet braci Jacka i Wojtka Fedkowiczów, którzy, łącząc swoje upodobania muzyczne wprowadzają na polską scenę świeży koncept muzyczny. Ich twórczość prowadzi słuchaczy przez różnorodne gatunki i style, co w połączeniu ze słowiańskim upodobaniem do melodii tworzy jednocześnie spójną ...
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
26 lipca 2017
Tak to się zaczynało. Był rok 1995, grupa ludzi na deskorolkach jeździła na tzw. „miejscówce na Biegana”. W takiej scenografii rozwijała się nowa subkultura w Polsce, tak powstawała lokalna scena hip-hopowa.
24 lipca 2017
Pierwszy raz usłyszeliśmy o nim w 2013 roku, kiedy zaprojektowana przez niego lodówka znalazła się wśród wyróżnionych w konkursie Red Bull Curates: Canvas Cooler.
22 lipca 2017
Fotograficzna twórczość Dariusza Gawrońskiego to z jednej strony ciągle powiększająca się galeria artystycznych portretów, znanych i nieznanych częstochowian, a z drugiej dokumentacja górskich wypraw.
19 lipca 2017
Podczas gdy wszyscy wielbiciele serialu „Na dobre i na złe” zastanawiają się, czy w powakacyjnych odcinkach pojawi się wątek doktora Stanisławskiego, my postanowiliśmy porozmawiać z odtwórcą tej roli, Markiem Ślosarskim.
4 lipca 2017
Minęły już czasy gdy traktowano fantastykę jako tę gorszą kulturę i wstydliwie ukrywano sympatię do opowieści o podróżach kosmicznych, szkołach magii, czy wojnach elfów ze smokami. Dziś fantastyka to poważny gracz na kulturowym boisku.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Najnowsze
KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31