Polecane
24 lipca 2014
HIP HOP ELEMENTS Festival
Święto kultury czterech elementów zawita do Częstochowy już po raz piąty. Nie zabraknie jak zwykle gwiazd polskiej sceny na czele z O.S.T.R. i legendarnym warszawskim składem – Molesta/Ewenement. Koncerty finałowe jak zwykle odbędą się na „Biegana”, artyści wystąpią w towarzystwie live bandów.
WIĘCEJ
Polecane
25 lipca 2014
Basowe, dubowe trzęsienie ziemi
Lipiec jest dla Częstochowy wyjątkowym miesiącem jeśli chodzi o reggae i dub, a przede wszystkim sound system! Za nami Reggae On, a przed nami szesnasty Biotronic, impreza, na której wystrzeli mocna petarda z Włoch - Imperial Sound Army.
WIĘCEJ
Polecane
26 lipca 2014
III NOC KULTURY NIEZALEŻNEJ
Na trzeciej edycji Nocy będziemy mogli usłyszeć rock'n'rollowy i energetyczny zespół Straight Jack Cat oraz bardziej nostalgiczny Patrick the Pan. Teatralnie zagości spektakl „Złap mnie” w wykonaniu wrocławskiego Teatru Sparowani.
WIĘCEJ
Polecane
2 sierpnia 2014
CZĘSTOCHOWSKI FESTIWAL FILMOWY „LEŻAK FORTUM 2014”
Znamy już repertuar tegorocznego festiwalu. Zdradzamy tytuły filmów, które będą wyświetlane w sierpniowe weekendy w amfiteatrze przy Promenadzie Czesława Niemena.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
16 lipca 2014
Na rynku pojawił się debiutancki album Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, którym dyryguje Janusz Siadlak. Płyta zawiera utwory chóralne różnorodne pod względem muzycznym.
1 lipca 2014
Prezentujemy wstępniak lipcowego numeru - „Z kopyta ruszył sezon częstochowskich, letnich imprez w plenerze. Frytka OFF i akcja „Aleje – tu sie dzieje” w udany sposób wprowadziły nas w okres biesiadowania pod chmurką i bujania się w rytm muzyki na żywo.
30 czerwca 2014
Najwięcej komentarzy i polubień. Oglądane i udostępniane nieustannie budzą emocje. Stare zdjęcia Częstochowy na oficjalnych profilach miasta w portalach społecznościowych biją rekordy popularności, prowokują internautów do dzielenia się wspomnieniami i spierania o dawny i obecny wizerunek miasta.
23 czerwca 2014
Idea zorganizowania w Częstochowie imprezy filmowej poświęconej tej tematyce narodziła się na Wydziale Filologiczno-Historyczny Akademii im. Jana Długosza. Celem przedsięwzięcia jest integracja środowisk lokalnych oraz poszukiwanie w różnych kontekstach elementów tożsamości częstochowskiej.
20 czerwca 2014
Na Frytce oprócz gości z kraju i Europy, prezentują się także lokalni artyści. W tym roku nasi reprezentanci to KAPELANKA i VERMONES. Choć obecnie nie są to stricte częstochowskie „twory”, to muzycy owych zespołów, nie dość że pochodzą z naszego miasta, to są założycielami oraz filarami owych kapel.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI