Polecane
12 lutego 2016
Po drugiej stronie Rafał Cuprjak
Częstochowianin Rafał Cuprjak wydał pod koniec ubiegłego roku debiutancką książkę „Po drugiej stronie”. O literackim mieszaniu gatunków, częstochowskich inspiracjach powieściowych i lutowym spotkaniu z czytelnikami rozmawia z pisarzem Robert Jasiak.
WIĘCEJ
Polecane
12 lutego 2016
Książkopolis
Biblioteka Publiczna im. dra Władysława Biegańskiego zaprasza wszystkich dorosłych miłośników literatury na pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Książkopolis. Klubowicze będą się spotykać w każdy drugi piątek miesiąca.
WIĘCEJ
Polecane
13 lutego 2016
Artysta Uniwersalny w OPK Gaude Mater 13 lutego
Częstochowianin Arek Skolik, jeden z najwybitniejszych perkusistów jazzowych Polski, dwukrotnie pojawi się w naszym projekcie muzycznym JAZZtochowa. 13 lutego usłyszymy go w składzie Ted Cherry Trio, a w marcu u boku Wojciecha Karolaka.
WIĘCEJ
Polecane
27 lutego 2016
Kamp! w Rurze 27 lutego!
KAMP! powrócili z nowym albumem, wydanym z dnia na dzień, pod koniec października 2015. 27 lutego zagrają koncert w Klubie Rura.
WIĘCEJ
Polecane
27 lutego 2016
Michał Bajor w Filharmonii Częstochowskiej 27 lutego!
„Moja miłość” to kolejny już recital autorski Michała Bajora , a także 19-ta CD pod tym samym tytułem . Częstochowski koncert będzie promował tę płytę.
WIĘCEJ
Polecane
29 lutego 2016
Sztuka cenniejsza niż złoto
Muzeum Częstochowskie zaprasza na wyjątkową ekspozycję malarstwa i rysunku Ars Auro Prior /sztuka cenniejsza niż złoto. Można ją oglądać do końca lutego.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
5 lutego 2016
Ostatnio jednym z ulubionych sportów Polaków jest taniec. Tańczy się salsę, disco, breakdance, hip – hop… Może być też bardziej klasycznie: tango, cha – cha, polka, rumba. Ale to nie wszystko! W Częstochowie wróciły na parkiet tańce dawne i irlandzkie.
2 lutego 2016
Na wielki ekran wszedł najnowszy film Patryka Vegi „Pitbull. Nowe porządki”. Drugi raz w tej kinowej serii, w roli Barszczyka, wystąpił częstochowski aktor Michał Kula.
29 stycznia 2016
Są rzeczy, które nas już nie dziwią. Z pewnością należy do nich ilość dni w lutym. Raz ma on ich 28, raz 29. I choć kilkakrotnie próbowano miesiąc przedłużyć, to pozostał on najkrótszym, udowadniając, że na tradycję nie ma rady
26 stycznia 2016
Adam Maruszczyk to znana artystyczna osobowość, świetny organizator, kurator wystaw.
22 stycznia 2016
Przed pierwszą noworoczną wyprawą przypomnijmy sobie, skąd my, polscy turyści-krajoznawcy właściwie się wzięliśmy.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI