Polecane
21 listopada 2014
Otwarcie wystawy KLIMATYcznej
Dobiega końca 9. edycja Konkursu Fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Pora na podsumowanie i wręczenie nagród.
WIĘCEJ
Polecane
21 listopada 2014
GRAND PRESS PHOTO 2014 w Częstochowie
Miesięcznik „Press” zaprasza na wystawę finałowych zdjęć Grand Press Photo 2014 – prezentację 172 najlepszych fotografii prasowych minionego roku.
WIĘCEJ
Polecane
21 listopada 2014
Drapieżna solówka Rycha
Znany polski raper Ryszard Andrzejewski „Peja” wystąpi w listopadzie w klubie Rura. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie premierowy materiał z solowej płyty RPS&WHR „Książę aka. SLUMILIONER”. To kolejna wizyta rapera w naszym mieście.
WIĘCEJ
Polecane
22 listopada 2014
Ballada 2
To tytuł koncertu Pawła Łowickiego z zespołem, który wystąpi w restauracji Klimaty. Promuje on płytę zbierającą autorski program.
WIĘCEJ
Polecane
23 listopada 2014
Zła Inger
W Teatr from Poland trwa VII edycja ogólnopolskiego przeglądu monodramów „42-200 Monodram”. Organizatorem przeglądu jest Stowarzyszenie Proartystyczne Integracja. W najbliższym spektaklu wystąpi Malwina Romańska z Teatru DoSkutku.
WIĘCEJ
Polecane
29 listopada 2014
"A po nocy przychodzi dzień" - koncertowe pożegnanie Budki Suflera
Uwaga, pożegnalna trasa koncertowa, jedna z najważniejszych w tym roku. Będzie to też ostatnia szansa posłuchania Budki Suflera na żywo. Po 40 latach obecności na scenie, koncertami „A po nocy przychodzi dzień”, zespół na zawsze żegna się z publicznością.
WIĘCEJ
Polecane
29 listopada 2014
Maryla Rodowicz akustycznie
Częstochowska filharmonia potwierdzona na jesiennej trasie Maryli. Artystka podczas koncertu wykona utwory w nowej akustycznej aranżacji. Możemy spodziewać się największych hitów, kilku niespodzianek oraz niezapomnianych wrażeń.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
21 listopada 2014
W 2005 roku byliśmy w górach Kaukazu, działając w rejonie Elbrusu i Uszby. Powstał pomysł, aby powrócić tam, ale tym razem od strony Gruzji. Głównym celem wyprawy było wejście na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu – Kazbek o wysokości 5033 m n.p.m.
19 listopada 2014
Tadeusz Stępniak już od trzydziestu lat jest operatorem w częstochowskim Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Rumcajs”, który funkcjonuje w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej. Przez ten czas przewinął tysiące metrów taśmy filmowej i niestrudzenie przewija kolejne.
17 listopada 2014
Ten taniec daje satysfakcję, integruje i porywa w rytm skocznej i radosnej muzyki. Na własnej skórze przekonały się o tym dziewczyny z Celtomanii i Irish Steps, częstochowskich grup hołdujących kulturze Zielonej Wyspy.
13 listopada 2014
Laureatką The Look Of The Year 2014 została 16-letnia mieszkanka naszego miasta ALEKSANDRA KIELAN, która już w grudniu reprezentować będzie Polskę na światowym finale we Włoszech.
7 listopada 2014
Nasz kultowy, jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych w Polsce konkursów poetyckich powraca. Wiersze w kategoriach: "debiut" i "po debiucie" należy nadsyłać do połowy grudnia. Wielka gala konkursowa w marcu w 80. rocznicę urodzin Poetki.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI