Polecane
30 listopada 2015
Jurajska Przyroda w obiektywie
Muzeum Częstochowskie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do udziału w I edycji konkursu „Jurajska Przyroda w obiektywie”.
WIĘCEJ
Polecane
3 grudnia 2015
Bednarek w Rurze
Koncertowy grudzień w Klubie Rura Al.NMP 38 otworzy Bednarek. Wokalista będzie promował swój najnowszy album Oddycham. To drugi album studyjny artysty.
WIĘCEJ
Polecane
3 grudnia 2015
Zabrocki po raz pierwszy w Częstochowie
Wystąpił na większej ilości płyt niż Pharrell Williams. Jego pierwsza grupa była również pierwszym w Polsce zespołem rapowym, który grał z żywym składem. Potem? Mr. Zoob, Pogodno, BiFF, Hey, Masłowska... Wiecie już, o kogo chodzi? Tak! Marcin Zabrocki. Tym razem solowo.
WIĘCEJ
Polecane
4 grudnia 2015
Adam Brincken - Retrospektywa
Od 4 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie retrospektywna wystawa dzieł Adama Brinckena. Zobaczymy na niej najważniejsze cykle prac artysty w aranżacji kustosz Muzeum Sztuki Japońskiej Manggha w Krakowie Anny Król.
WIĘCEJ
Polecane
6 grudnia 2015
Jasne,że Święta!
6 grudnia na Placu Biegańskiego odbędzie się specjalny przedświąteczny koncert z udziałem gwiazd. Ruszy ślizgawka przed Ratuszem, z częstochowianami i gośćmi spotka się święty Mikołaj, a w Alei Najświętszej Maryi Panny rozbłyśnie nowa, zimowa iluminacja świetlna.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
25 listopada 2015
- Sklejanie modeli łączy pokolenia. Wielu chłopców, którzy w dzieciństwie zbudowali choć jeden model, nigdy z tego nie wyrosło – przekonuje Krzysztof Janczarek, częstochowianin, który ma w swojej kolekcji blisko 200 replik.
25 listopada 2015
Grażyna Tarkowska zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem, projektowaniem form użytkowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Związku Polskich Artystów Plastyków.
25 listopada 2015
W 1906 roku, między ulicami Stradomską (obecnie 1 Maja) i św. Władysława (J. Hoene-Wrońskiego) dla robotników budujących Kolej Herby-Kielce wzniesiono drewniane baraki.
25 listopada 2015
Dawno, dawno temu, za jurajskimi górami, za sosnowymi lasami, w królewskim Krakowie mieszkał szlachcic zwany Panem Twardowskim. Za wiedzę magiczną oddał swą duszę diabłu.
16 listopada 2015
Zakończyła się XVI edycja konkursu na film amatorski CZĘSTOCHOWA W KADRZE. W tym roku jurorzy oceniali 16 propozycji.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI