Polecane
7 listopada 2014
„Dwie Postawy”
Wystawa fotografii Krzysztofa Świertoka i malarstwa Łukasza Kolmana przedstawia dwa spojrzenia na temat sacrum. Zaprasza na nią Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
WIĘCEJ
Polecane
10 listopada 2014
Narodowe Święto Niepodległości
Prezentujemy program i plakat częstochowskich uroczystości związanych z 96. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.
WIĘCEJ
Polecane
12 listopada 2014
Unikalna kraina
Multicentrum „ZODIAK” organizuje warsztaty plastyczne i techniczne dla osób w wieku 7-15 lat (w grupach bądź indywidualnie), które mają za zadanie przybliżyć uczestnikom krainę skalistych wzgórz, jaskiń i urokliwych wąwozów.
WIĘCEJ
Polecane
13 listopada 2014
Koncert GoGo Penguin w ramach festiwalu ARS CAMERALIS i JAZZtochowa
Jazz. Światowo, kameralnie, elektronicznie… GoGo Penguin - młodzi, utalentowani, absolwenci prestiżowej The Royal Northern College of Music zagrają w listopadzie swój pierwszy polski koncert. Wystąpią w częstochowskiej filharmonii.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
24 października 2014
To nowa odmiana piłki nożnej, której prekursorami są Skandynawowie. Od września grają w nią również częstochowianie. Do naszego miasta zabawę ściągnęli Damian Rokosa i Mateusz Garbaciak.
20 października 2014
Janusz Mielczarek - pisarz, fotografik, działacz kulturalny, a w przeszłości dziennikarz i rzecznik Wojewody Częstochowskiego, dostał kolejną prestiżową nagrodę. Tym razem znów za swoją prozę.
16 października 2014
Wszystkie jurajskie zamki i strażnice posiadają bogatą historię. Niektóre były własnością królewską, inne rycerską a nawet biskupią. Choć tworzyły jedną linię obrony, to były unikatowe.
13 października 2014
Bez wątpienia atelier Jarosława Glińskiego przy ulicy Focha 8 jest przestrzenią podporządkowaną sztuce mozaiki. Ta znana jest od antyku, rozpowszechniła się w Europie za czasów Cesarstwa Rzymskiego i Bizancjum. Ciągle obecna jest w architekturze – również tej nam współczesnej.
10 października 2014
W związku z dużym zainteresowaniem filmem dokumentalnym „Częstochowa 1962 rok” reżyser filmu Krzysztof Kasprzak postanowił zrealizować drugą część - tym razem pokaże lata 70 ubiegłego wieku w naszym mieście.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI