Polecane
30 października 2014
Czwartkowe wieczory z „Collegium Cantorum” - Joseph Haydn
Cykl „Czwartkowe wieczory z Collegium Cantorum” to nowa propozycja muzyczna Filharmonii Częstochowskiej w jubileuszowym 70. sezonie artystycznym. Niemal każdego miesiąca zespół śpiewaków Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum zaprezentuje tematyczne i unikalne w swoim wydaniu koncerty.
WIĘCEJ
Polecane
31 października 2014
Marku, pamiętamy...
To tytuł koncert wspomnieniowego poświęconego Markowi Perepeczce. W Teatrze im. A. Mickiewicza pod dyrektorskim okiem Roberta Dorosławskiego wystąpią częstochowscy aktorzy i muzycy, ze specjalnym udziałem: Jerzego Bończaka, Zbigniewa Wodeckiego i zespołu Five'o clock.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
20 października 2014
Janusz Mielczarek - pisarz, fotografik, działacz kulturalny, a w przeszłości dziennikarz i rzecznik Wojewody Częstochowskiego, dostał kolejną prestiżową nagrodę. Tym razem znów za swoją prozę.
16 października 2014
Wszystkie jurajskie zamki i strażnice posiadają bogatą historię. Niektóre były własnością królewską, inne rycerską a nawet biskupią. Choć tworzyły jedną linię obrony, to były unikatowe.
13 października 2014
Bez wątpienia atelier Jarosława Glińskiego przy ulicy Focha 8 jest przestrzenią podporządkowaną sztuce mozaiki. Ta znana jest od antyku, rozpowszechniła się w Europie za czasów Cesarstwa Rzymskiego i Bizancjum. Ciągle obecna jest w architekturze – również tej nam współczesnej.
10 października 2014
W związku z dużym zainteresowaniem filmem dokumentalnym „Częstochowa 1962 rok” reżyser filmu Krzysztof Kasprzak postanowił zrealizować drugą część - tym razem pokaże lata 70 ubiegłego wieku w naszym mieście.
7 października 2014
O MIROSŁAWIE DESPERAKU spece od muzyki country (nie tylko w Polsce) mówią, że częstochowianin zgromadził rozległą wiedzę w tej dziedzinie i ogromną kolekcję rozmaitych pamiątek: począwszy od płyt, a na sprzączkach do pasków kończąc.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI