Polecane
29 lipca 2015
Promocja wydania specjalnego numeru częstochowskiego magazynu literackiego GALERIA wraz z dodatkiem – książką Bożeny Gorskiej „Rola Pani Hiob nie była dla niej”
W roku obchodów 80. rocznicy urodzin Haliny Poświatowskiej redakcja Częstochowskiego Magazynu Literackiego GALERIA wydała specjalny numer pisma, poświęcony poetce.
WIĘCEJ
Polecane
1 sierpnia 2015
Częstochowski Festiwal Filmowy LEŻAK FORTUM 2015
Gwiazdy małego i wielkiego ekranu plus filmowe hity to znaki rozpoznawcze Częstochowskiego Festiwalu Filmowego LEŻAK FORTUM. W tym roku będą na nim gościć Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman i Radosław Pazura. Po spotkaniach z artystami publiczność obejrzy filmowe hity.
WIĘCEJ
AKTUALNOŚCI
23 lipca 2015
Anastasiya Markovych pochodzi z Ukrainy, z rodziny uzdolnionej plastycznie. Pojawiła się i pozostała w Częstochowie za sprawą Tomasza Sętowskiego. malarz zaprosił ją do współpracy w swoim artystycznym zespole.
23 lipca 2015
Z okazji jubileuszu 10-lecia Konduktorowni, o jej początkach, obecnej działalności i związanych z nią twórcach mówi Jacek Łydżba, Prezes Regionalnego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Częstochowie.
21 lipca 2015
- Taki lot, to jakby kto srebra posypał po niebie - zachwycał się hodowca w starym filmie „Warszawskie gołębie”. Jak przekonuje Sławomir Wochal i dziś dla wielu zajmowanie się tymi ptakami to bardzo satysfakcjonujące hobby.
14 lipca 2015
Rok 1989. (...) na wspólnym jamowaniu spotykały się grupy Engaddi z Częstochowy i Samuel z pobliskiego Będzina. Owocem tych spotkań - według Wikipedii – były narodziny Habakuka. Kultowa formacja wywodzi się z naszego miasta i to właśnie tu najhuczniej świętuje swój okrągły jubileusz.
6 lipca 2015
Lipcowy program alejowych imprez zaspokoi gusta melomanów, teatromanów, miłośników fotografii, tańca, kina, literatury, podróży, sportu i rekreacji. Kolejny miesiąc akcji „Aleje – tu się dzieje” rozpoczęliśmy w Dobrym Roku przebojami retro, a zakończymy muzyczną podróżą z Michałem Roratem.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI