Najlepsi w Sporcie w 2007 r.

Prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona podziękował zawodnikom za sukcesy rozsławiające miasto, a sponsorom za wkład w rozwój i wspieranie częstochowskiego sportu. Jedną z I nagród otrzymała Ewa Dederko Jedną z I nagród otrzymała Ewa Dederko.

Nagrody i statuetki wręczał także przewodniczący Rady Miasta Piotr Kurpios, przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki, Lech Małagowski oraz wiceprezydent Zdzisław Jacek Betnarski i naczelnik Wydziału Sportu Janusz Haszcz.

- Dziękuję za wspaniałe wyniki sportowe i emocje jakie odczuwaliśmy podczas waszej rywalizacji, doceniamy to co robicie dlatego staramy się uhonorować środowisko częstochowskiego sportu – powiedział prezydent - Jesteście ważni dla Częstochowy, dla młodzieży, która was podziwia, jesteście wzorem.

Po rozpatrzeniu przez Komisję Opiniującą i Prezydenta Miasta Częstochowy wniosków zawierających kandydatury do nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe w 2008 roku, została sporządzona lista obejmująca ogółem 112 osób:

  • 52 nagrodzonych (11 nagród I stopnia, 5 nagród II stopnia i 36 nagród III stopnia), w tym: 40 zawodników, 10 trenerów i 2 działaczy,
  • 60 wyróżnionych, w tym: 49 zawodników, 6 trenerów i 5 działaczy.

Nagrodzeni otrzymali okolicznościowe statuetki porcelitowe szkliwione na kamiennej podstawie z grawertonem z napisem oraz nagrody finansowe.

I nagroda:

  1. Ewa Dederko - Wiodący Ludowy Klub Sportowy „Kmicic” - (triathlon, duathlon, taekwondo olimpijskie), I miejsce w Pucharze Polski w Triathlonie, VII miejsce w Mistrzostwach Świata w Duathlonie, XXX miejsce w Igrzyskach Olimpijskich w Triathlonie.
  2. Andrzej Stelmach - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA (siatkówka mężczyzn) - II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  3. Piotr Nowakowski - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA, II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  4. Krzysztof Gierczyński - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA - II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  5. Marcin Wika - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA - II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  6. Paweł Woicki, - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA - II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  7. Piotr Gacek, Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA - II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I miejsce w Pucharze Polski.
  8. Radosław Panas Klub Sportowy - „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA, trener.
  9. Konrad Pakosz - Klub Sportowy „AZS CZĘSTOCHOWA” SSA działacz.
  10. Rafał Nowak - Częstochowski Klub Sportowy „Budowlani” - (lekkoatletyka, duathlon) - trzykrotnie I miejsce w Mistrzostwach Świata dla Niesłyszących na dystansie 1500, 3000 i 5000 m, II miejsce w Mistrzostwach Świata Niesłyszących na dystansie 800 m, trzykrotnie II miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy Niesłyszących na dystansie 800, 1500 i 3000 m.
  11. Janusz Darocha – Aeroklub (sekcja modelarska, samolotowa, szybowcowa, spadochronowa, paralotniowa, motolotniowa) - I miejsce w Samolotowych Rajdowych Mistrzostwach Świata, I miejsce w Samolotowym Pucharze Polski

Statuetkę „Mecenasa Sportu” wręczono 21 firmom:

  1. Złomrex Spółka Akcyjna
  2. Domex Spółka z o.o.
  3. Wkręt-metSpółka z o.o.
  4. Zakład Remontowo – Budowlany - „KAR - BUD”
  5. ISD Polska Spółka z o.o.
  6. Press - Glas Spółka Akcyjna
  7. „DROMET” Spółka z o.o.
  8. CONECO
  9. Włodar
  10. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe - „MARXON”
  11. DELIC - POL Spółka z o.o.
  12. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "HEMAR"
  13. Zakład Cukierniczy Michaś Spółka jawna
  14. „KAMEX II” Spółka z o.o
  15. Jarosław W. Lasecki
  16. „Impulso Sp. z o.o. i Spółka” Spółka komandytowa
  17. „GOLIARD” Spółka z o.o.
  18. Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe TOMEX
  19. Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Wtórnymi „ZŁOMPOL”
  20. „JAWO” Spółka z o.o.
  21. ITG Automotive Safety Poland Spółka z o.o.

IL, TJ