Typograficzna reklama i afrykańska grafika przedstawiająca tańcząca i grających na bębnach ludzi

Warsztaty

Warsztaty tradycyjnego tańca afrykańskiego YANKADI

Częstochowski Teatr Tańca (ul. Kilińskiego 32/34 )
2021-12-05, godz. 15:00
Udostępnij

Zapraszamy na historyczne, pierwsze w Częstochowie, warsztaty tradycyjnego tańca afrykańskiego


Yankadi, którego będziemy się uczyć jest tradycyjnym tańcem ludu Susu pochodzącego z Zachodniej Afryki


Za sprawą intuicyjnych ruchów ciała i powolnej transowej muzyce, która akompaniuje mu na żywo, nie jest on bardzo wymagającym tańcem a jego choreografii może nauczyć się również osoba początkująca. Zaś dzięki hipnotyzującym ruchom bioder, symbolicznej gestykulacji rękoma i subtelnym spojrzeniom, uznawany jest za taniec uwodzenia i często w takich właśnie rytualnych celach jest prezentowany.


Oprócz warsztatów tańca przygotowaliśmy również warsztaty gry na tradycyjnych afrykańskich bębnach typu djembe i doun doun, podczas których nauczymy się podstawowych składowych rytmu Yankadi, tak aby poczuć jego energię wszystkimi zmysłami


Słowo Yankadi oznacza "tutaj wszystko jest w porządku" i zapewniamy, że podczas naszego prozdrowotnego i holistycznego spotkania tak właśnie będzie.


Zajęcia tańca poprowadzi dla Was Joanna Długosz z akompaniamentem zespołu Cicho Gramy. Warsztaty bębniarskie z kolei grupa Etnochowa.


15:00 - Warsztaty bębniarskie z rytmem Yankadi.
16:30 - Warsztaty taneczne.
18:30 - Koniec wersji oficjalnej oraz drum session.


Instrumenty dostępne będą na miejscu. Biorących udział w warsztatach tanecznych prosimy o zabranie luźnego stroju (na miejscu jest przebieralnia) oraz wody.


Koszt całego spotkania to 50 zł. Blok bębniarski i taneczny nie są nierozłączna parą i można wybrać tylko jeden z nich wedle uznania, aczkolwiek nie ma to wpływu na cenę)


Można zamówić również zaproszenie dla bliskiej osoby jako Mikołajkowy prezent.


Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji miejsc 887854542