Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Typograficzna reklama koncertu

Muzyka

Koncert „Powrót do korzeni”

Klub Rura (al. Najświętszej Maryi Panny 38)
2022-06-24, godz. 22:00
Udostępnij

„Powrót do korzeni” to rapowa podróż w czasie oraz wspomnienie rymów i bitów, które rządziły na częstochowskiej scenie prawie ćwierć wieku temu. To również muzycznym aneks do wystawy „SC 034. Początki częstochowskiego hip hopu” i część tegorocznego festiwalu FRYTKA OFF.


Impreza rozpocznie się od muzycznego performansu, ukazującego historię częstochowskiego hip hopu. Złożą się na niego utwory częstochowskich artystów, którzy wydeptywali w naszym mieście rapowe ścieżki. Nie zabraknie pionierskich prób Sa-Prize czy Bastard Hoods (datowanych na lata 1995-96) oraz trochę późniejszych kawałków od takich składów jak: 1000, K2, Sektor B, Projekt C, Manifest, Masakra/2p, Rabarbar, 2przez4, TuiTeraz, Godziny Szczytu, Żywe Srebro, Ego, TWT, CDS, Ideo, Przejście Podziemne, Fakt, Monolit, Detliczna Ironiai, Kaempe, BJB.


Wieczór dopełnią koncertowe występy Hurragun oraz reprezentantów młodszego pokolenia Miksera oraz zespołu TRIP. Na deser zaś za deckami staną Kixnare, DJ Pancho oraz DJ Gram, z dźwiękami w klimatach hip hopu z przełomu wieków.


Wisienką na torcie będzie premiera teledysku, zrealizowanego przez Adama „Adika” Bednarskiego, do utworu Bączka ,,Dla Przypomnienia”.


Dla jednych ten wieczór będzie wspomnieniem beztroskiej młodości, kiedy hip hop był najważniejszy na świecie, a dla drugich obowiązkową lekcją z historii częstochowskiej muzyki.