Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Rysunek saksofonisty i typograficzna reklama koncertu

Muzyka

AREK SKOLIK JAZZ NIGHT vol.1

Galeria 4 Arte (ul. 1 Maja 27)
2022-06-26, godz. 18:00
Udostępnij

AREK SKOLIK Jazz Night VOL.1 jest zaproszeniem do zapoznania się z płytą „To Muniak With Love. In honour of our mentor, Janusz Muniak (1941 – 2016)”.


Wystąpią:

MARCIN ŚLUSARCZYK - sax alt
TOMASZ BIAŁOWOLSKI - piano
MACIEJ KITAJEWSKI - kontrabas
AREK SKOLIK - perkusja


Album „To Muniak With Love” nagrali: Tomasz Grzegorski (saksofon tenorowy), Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Tomasz Białowolski (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas) i Arek Skolik (perkusja). W czerwcu 2019 roku weszli do studia, aby upamiętnić jedną z najważniejszych postaci polskiego jazzu. Zarejestrowali utwory bezpośrednio nawiązujące do standardów wykonywanych przez Janusza Muniaka podczas jego koncertów. Płyta upamiętnia wielkiego saksofonistę i wspaniałego człowieka, a dla autorów nagrań mentora i nauczyciela. Saksofonista, który odszedł w styczniu 2016 roku, był dla wielu muzyków jazzowych muzycznym autorytetem i „ojcem”. Nieformalnie kształcił młode pokolenia w krakowskim Jazz Clubie oraz na scenach w kraju i za granicą.

- Chociaż nie ma go wśród nas, chcemy, aby ten album był wyrazem ogromnej wdzięczności za to, jaką objął nas opieką – mówi Arek Skolik - w wielu przypadkach równą ojcowskiej.


Wejściówki: 80 zł