Logo miesięcznika CGK

SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Typograficzna reklama spektaklu i grafika z dwoma zegarami

Teatr

Spektakl "Choć czas te dzieje wymazał z pamięci"

Teatr im. Adama Mickiewicza (ul. Kilińskiego 15)
2022-08-20, godz. 18:00
Udostępnij

Atmosfera tajemniczości, bogata i niezwykle interesująca kultura ludowa, muzyka romantyzmu i współczesny taniec – to wszystko czekać będzie na publiczność 20 sierpnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie podczas spektaklu realizowanego przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Teatrem, Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater i częstochowskimi artystami.


Różnorodność formy - taniec, gra aktorska, muzyka solowa, chóralna i instrumentalna, zapewni publiczności niezwykłą mnogość doznań oraz szansę na spojrzenie na Mickiewiczowskie "Ballady i Romanse" na nowo.


Ten wyjątkowy spektakl realizowany w roku romantyzmu polskiego zjednoczy najlepszych częstochowskich artystów na jednej scenie tylko raz - wystawiony zostanie jedynie 20 sierpnia o godz. 18:00.


Wstęp na spektakl odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek (można je będzie odebrać w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater od 9 sierpnia)


Wykonawcy:
Śpiewacy Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – kierownik muzyczny
Częstochowski Teatr Tańca
Włodzimierz Kuca – choreografia
Hanna Zbyryt
Adam Hutyra
Janusz Frączak, Jacek Stawiarski - fortepian

Robert Dorosławski – scenariusz i reżyseria


Organizator: Instytut Rozwoju Sztuki

Partnerzy: Teatr im. Adama Mickiewicza, Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater


Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Pokaż mniej