Mikromiusic

Muzyka

Koncert Mikromusic

ACK Politechniki Częstochowskiej (al. Armii Krajowej 23/25)
2021-05-08, godz.
Udostępnij

18 października w Akademickim Centrum Kultury „Klub Politechnik” czeka nas koncertowa Kraksa! Taką nazwę nosi najnowsza płyta zespołu Mikromusic oraz trasa ją promująca. W Częstochowie zespół wystąpi w składzie Acoustic Trio: Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara) i Robert Szydło (gitara basowa).


Mikromusic to zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Mocą swojego talentu i oryginalnych aranżacji tworzą niepowtarzalny mikroklimat, budując szczególną więź z publicznością. Zespół ma na koncie siedem albumów. Był dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Grupa została również doceniona nominacją do Yacha za teledyski do utworów „Sennik”, „Oczko” i „Takiego chłopaka”. Na swoim koncie ma też nagrodę Gazety Wyborczej „Warto” za płytę „Sova”. Mikromusic napisał muzykę do czesko-słowackiej produkcji kinowej „Konfident”, do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” dla Teatru Muzycznego Capitol oraz do filmu „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza. Prawdziwą wizytówką zespołu jest enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak. Śpiewa ona jazz, porusza się swobodnie również w klimatach muzyki klubowej i trip hopowej. W 2006 roku reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy, co zaowocowało współpracą z wieloma zagranicznymi artystami. Grosiak zaśpiewała między innymi u Pascala Bideau w muzyce do filmu „Grown ups”, w piosence „From women to women” na wydanej w Wielkiej Brytanii i Japonii płycie Tor Cesay, a także u australijskiej producentki Sofie Loisou. Wokalistka znana jest również ze współpracy między innymi z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk i Jankiem Młynarskim.


Sukces poprzedniej płyty „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują dziś Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce. 18 października warto pojawić się w Akademickim Centrum Kultury, by osobiście przekonać się, czy krążek „Kraksa”, zaprezentowany na żywo, potwierdzi mistrzowską formę zespołu. Mikromusic zagra tego dnia dwukrotnie, o godz. 16.30 i 19.00.