Z miłości do muzyki

zadzieje się

25 lutego o godz. 18.00 Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na spotkanie z wieloletnim dziennikarzem radiowej Trójki, ekspertem muzycznym, satyrykiem, konferansjerem, aktorem, a ostatnio również autorem książki „Rockmann czyli jak nie zostałem saksofonistą” – Wojciechem Mannem.

Napisana w lekkim, pogodnym stylu, jest swoistą kroniką, opisującą wszelkiej maści kontakty Wojciecha Manna z muzyką – od kolekcjonera płyt począwszy, poprzez organizację legendarnej w pewnych kręgach prywatki zespołu Animals w Warszawie i wspólny występ wokalny ze Steviem Wonderem, na współwłaścicielu stacji radiowej kończąc.Pełna charakterystycznego, bezlitośnie piętnującego otaczające nas absurdy, ale i niezwykle autoironicznego humoru książka, jest historią człowieka zafascynowanego muzyką, a przede wszystkim ludźmi związanymi z tą muzyką. Mann z taką samą pieczołowitością i nieskrywaną nostalgią przytacza zarówno anegdoty o wielkich muzykach jak i o zwykłych pasjonatach, którzy, jak on sam, w latach 60. spędzali noce nasłuchując Radia Luxemburg i spisując aktualne notowania list przebojów.

Liczba tych historii i wspomnień, a jednocześnie niepowtarzalny styl ich opowiadania, to oczywiście największa atrakcja książki, ale nie jedyna. Są też tu rzeczy „ponadprogramowe”, jak choćby całkiem spora kolekcja prywatnych zdjęć (kilka z nich w kontekście humoru absolutnie bezcennych) czy parę muzycznych rankingów, o które wielokrotnie fani prosili Wojciecha Manna (w tym jeden poświęcony piosenkom o „zdumiewających tekstach” – szczególnie polecam analizę tekstu pewnej piosenki, pewnej młodej wokalistki…). Wszystkich zaś, którzy po przeczytaniu będą czuli niedosyt albo po prostu lubią posłuchać i porozmawiać z ludźmi, którzy naprawdę mają coś ciekawego do powiedzenia, zachęcam do spotkania z Wojciechem Mannem.

„Rockmann” – spotkanie autorskie z Wojciechem Mannem – godz. 18.00
Miejsce:  Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, tel. 34 324 36 38
Wstęp 10 zł (do nabycia od 1 lutego w sekretariacie OPK) Ilość miejsc ograniczona.
Niestety wszystkie bilety zostały już wyprzedane!!!

Powiadom znajomych:
  • Digg
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • LinkedIn
  • MySpace
  • Wykop

1 komentarz do “Z miłości do muzyki”

  1. małgorzata Powiadomienie:

    potrzebuje przynajmniej jeden bilet na spotkanie z Wojtkiem! bardzo prosze o kontakt goha-22@o2.pl

Odpowiedz

Powered by WordPress | Projekt graficzny: Adam Markowski | Wykonanie: Bartosz Bożek Wpisy RSS Komentarze RSS