SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Kolejne nagranie z cyklu CGK Live Sessions: AmperA - „To co było”

22 grudnia 2022
Rysunkowi portret Adama Markowskiego
Udostępnij

22 grudnia miała miejsce premiera kolejnego klipu z cyklu CGK Live Sessions. Tym razem na scenę Miejskiego Domu Kultury zaprosiliśmy zespół AmperA, który zagrał swój nowy utwór "To co było".

AmperA to częstochowski zespół istniejący od 2012 roku. To czterech indywidualistów, których łączy pasja do muzyki. Skład niezmienny od lat to Jakub Bociąga, Marcin Dawidowski, Rafał Ociepa i Mateusz Nienartowicz. Grają muzykę łącząca wiele stylów jak rock, grunge, reggae, czy bluesa. Wszystko w akustycznych aranżacjach. Warstwę muzyczną dopełniają teksty inspirowane doświadczeniami życiowymi, miłosnymi, czy podróżami odbytymi przez wokalistę - obieżyświata, Qbę Bociągę.

Jak brzmi Częstochowa? CGK Live Sessions to nasz sposób, żeby to sprawdzić. Zapraszamy częstochowskich muzyków - dajemy im przestrzeń, czas i po prostu słuchamy, co z tego wyniknie. Kolekcjonujemy przeróżne dźwięki (klasyczne, jazzowe, hiphopowe, elektroniczne, rockowe, bluesowe itd.), by przy ich pomocy zbudować oryginalny soundtrack miasta. Warto nadstawić ucha, warto zwrócić uwagę na te mniejsze, muzyczne projekty i przygotować się na niespodziewane.

Nagranie zrealizowano w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68.

Dziękujemy za pomoc w realizacji nagrania dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury.

Organizator nagrania: Portal kulturalny "Co, gdzie, kiedy w Częstochowie" - www.cgk.czestochowa.pl (Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy)
Partner: Miejski Dom Kultury w Częstochowie - www.mdk.czest.pl
Zdjęcia i montaż: Adam Markowski
Rejestracja dźwięku i mastering: Zbigniew Perliński
Wsparcie techniczne: Jarosław Jacewicz

Dziękujemy firmie Korn Event ( www.facebook.com/kornevent ) za pomoc przy realizacji nagrania.

Cykle CGK - Autorzy