SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Rysunkowi portret Adama Markowskiego

CGK Live Sessions
Adam Markowski

Jak brzmi nasze miasto? CGK Live Sessions to nasz sposób, żeby to sprawdzić. Zapraszamy częstochowskich muzyków - dajemy im przestrzeń, czas i po prostu słuchamy, co z tego wyniknie. Kolekcjonujemy przeróżne dźwięki (klasyczne, jazzowe, hiphopowe, elektroniczne, rockowe, bluesowe itd.), by przy ich pomocy zbudować oryginalny soundtrack Częstochowy. Warto nadstawić ucha, warto zwrócić uwagę na te mniejsze, muzyczne projekty i przygotować się na niespodziewane.

Muzyka

Superkocik

Superkocik to młody zespół z Częstochowy, który wyrasta z tradycji jangle-pop, ale nie boi się łączyć jej z dream-popem I rock’n’rollem.

Muzyka

Jaźna

Jaźna to połączenie jazzu z punkiem i poezją, improwizacja muzyczna i tekstowa, słowo walczące z muzyką. Gramy, recytujemy, krzyczymy o miłości, Bogu, Ziemi, kobietach i mężczyznach. Nasze koncerty są podróżami, zaklęciami, przekleństwami, modlitwami. Jaźna to autorski projekt stworzony przez grupę przyjaciół. To oryginalne brzmienie przepełnione improwizacją i szalonymi podziałami.

Muzyka

Duch Delta

Duch Delta pochodzi z Częstochowy. Zaczynał jako bluesowy zespół garażowy czerpiąc z korzeni lat 1955-1975. Z biegiem czasu panowie wyprowadzili się z garażu i przekształcili swoje brzmienie w kierunku bardziej współczesnym nie tracąc ducha vintage zakorzenionego w surowym bluesie.

Muzyka

Liudmyla Kosteretska

Liudmyla Kosteretska jest ukraińską pianistką. Po wybuchu wojny, aby ratować siebie i swoje dzieci, była zmuszona opuścić dom i ulubioną pracę.

Muzyka

String Theory

String Theory to częstochowski zespół mający na swoim koncie trzy kontrakty z amerykańską agencją Landau Music (Los Angeles), które zaowocowały ponad 1500 koncertami m. in. w: Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Hondurasie, na Dominikanie, Kostaryce, Portoryko, Gwatemali, w Panamie, na Alasce i Hawajach.