SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

CGK

Co, Gdzie, Kiedy w Częstochowie
Od redakcji

Literatura

Poezja jest najważniejsza…

​W czwartek, 23 listopada w Częstochowie rozpocznie się 3. Festiwal Poezja Jest Najważniejsza. Na inaugurację gościom i prowadzącym poszczególne spotkania, zadaliśmy to jedno kluczowe pytanie. Oto odpowiedzi!

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Bohdan Zadura

​To już ostatnia, czyli dziesiąta odsłona Czytelni Jednego Wiersza. Nasz cykl wieńczy tekst Bohdana Zadury „Dwudziestego drugiego”. Wybitny poeta i tłumacz będzie gościem finałowego dnia 3. Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Iryna Ciłyk

​Przed nami przedostatnia odsłona Czytelni Jednego Wiersza. Tym razem prezentujemy wiersz ukraińskiej poetki Iryna Ciłyk „Japonki i kamasze” w tłumaczeniu Bohdana Zadury. Pochodzi z tomu „Głębia ostrości i inne wiersze”, którego premiera wpisze się w program Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza : Jerzy Jarniewicz

​Tym razem w Czytelni Jednego Wiersza prezentujemy tekst laureata Nagrody Literackiej Nike – Jerzego Jarniewicza. Przeczytajcie „Głaszczki o kształcie toporków”! Z autorem będzie można się spotkać podczas nadchodzącego 3. Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Piotr „Magik” Łuszcz

Oto siódma odsłona Czytelni Jednego Wiersza. Tym razem prezentujemy w niej tekst zmarłego w 2000 r. Piotra „Magika” Łuszcza. Twórczość współzałożyciela legendarnej Paktofoniki będzie tematem jednego ze spotkań odbywających się w ramach 3. Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Marcin Jurzysta

​Odliczamy do trzeciej odsłony Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza. W ramach naszej Czytelni Jednego Wiersza codziennie publikujemy kolejny tekst. Pora na odcinek szósty i wiersz Marcina Jurzysty „Pielęgnowanie”.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Marzanna Bogumiła Kielar

To już piata odsłona Czytelni Jednego Wiersza. Codziennie odliczamy w ten sposób dni, do inauguracji 3. edycji Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza. Dziś prezentujemy „Wilki” Marzanny Bogumiły Kielar.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Rafał Cuprjak

​To już czwarta odsłona naszej Czytelni Jednego Wiersza. Tym razem mamy dla Was „suchary” Rafała Cuprjaka. Nasz redakcyjny kolega będzie promował swój debiutancki tomik „Manifesty” podczas 3. Edycji Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Ewa Frączek-Biłat

Trwa odliczanie do trzeciej odsłony Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza. W ramach naszej Czytelni Jednego Wiersza codziennie publikujemy kolejny tekst. Pora na odcinek trzeci i wiersz Ewy Frączek-Biłat „odrzucenie”.

Literatura

Czytelnia Jednego Wiersza: Karina Caban

Tekst „Mała czarna” autorstwa Kariny Caban przeczytacie w ramach drugiego odcinka Czytelni Jednego Wiersza. Przypominamy, że cykl ten stanowi przedsmak nadchodzącego 3. Festiwalu Poezja Jest Najważniejsza. Na portalu CGK codziennie będziemy dostarczać Wam kolejne dawki dobrego słowa.