SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

CGK

Co, Gdzie, Kiedy w Częstochowie
Od redakcji

Od Redakcji

„Sztuka Dobra”. Razem zrobiliśmy coś niesamowitego!

​Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz najbliższych Adama Florczyka „Sztuka Dobra” już za nami. Piątek, 16 grudnia zapamiętamy na zawsze. W sali Ośrodka Kultury Filmowej – Kina Studyjnego „Iluzja” wydarzyły się rzeczy wielkie. To był wieczór tytułowego dobra, pełen wzruszeń, emocji i refleksji.

Literatura

Blisko 10 godzin z „Wiedźminem”

Częstochowski Dzień Fantastyki był dobrą okazją, by rozegrać turniej w gwinta, wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie, a także przekonać się, czy pamięta się najdrobniejsze szczegóły z sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wielbiciele Wiedźmina byli zachwyceni!

Od Redakcji

Kilka słów o Adamie...

„Adam nas spajał, rozładowywał atmosferę, łagodził konflikty, był głosem rozsądku i spokoju. (…) Rozsądny, silny, opanowany, mądry, elastyczny, optymista, zawsze panował nad emocjami, nie dawał się wyprowadzić z równowagi. Nie krzyczał, rozwiązywał konflikty, zamiast je napędzać”. 7 listopada miną dwa miesiące od niespodziewanej śmierci Adama Florczyka, wieloletniego redaktora miejskiego miesięcznika „Co, gdzie, kiedy” i portalu cgk.czestochowa.pl.