
O dwóch takich, którzy zbudowali Fabrykę Humoru
„Kobieta ciężkich obyczajów” to pierwszy produkt Fabryki Humoru stworzonej przez „Spółkę Ironiczną Dorosławski & Wosiński”. W ten sposób, przy okazji Dnia Kobiet, wystartował nowy częstochowski kabaret literacki. Jego twórcy już przygotowują kolejny program.

Kolor daje mi możliwość wyżycia się
- Kolor daje mi możliwość wyżycia się - mówi częstochowska malarka Małgorzata Biel, której obrazy można do końca marca oglądać w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”. Tematem jej prac jest natura, przede wszystkim ta zalana światłem słonecznym, z mnóstwem roślin. Wystawa jest więc idealną propozycją na rozpoczęcie wiosny.

Łączy nas pasja
W Pawilonie Wystawowym Muzeum Częstochowskiego w Parku im. Staszica trwa 43. Doroczna Wystawa Malarstwa i Rzeźby Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza. To największa prezentacja prac zrzeszonych w nim twórców.

Powrót Teatru na Błesznie
Przed II wojną światową na częstochowskim Błesznie działał amatorski zespół teatralny. Wystawiano w nim m.in. farsy. Po blisko stu latach artystyczna inicjatywa odżyła. Z jej inspiracji powstał narodził się bowiem Teatr na Błesznie. W niedzielę, 26 stycznia po raz kolejny zaprezentuje występy przygotowane w ramach warsztatów teatralnych.

Śródmieście - młode serce Częstochowy
„Śródmieście. Z dziejów częstochowskiej dzielnicy” to tytuł najnowszej wystawy Muzeum Częstochowskiego, którą można oglądać w Ratuszu. W środę, 22 stycznia towarzyszyć jej będzie promocja książki „Śródmieście. Vademecum dzielnicy Częstochowy”.