SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Rysunkowy portret Daniela Zalejskiego

Edukacja przyDomowa
Daniel Zalejski

„Edukacja przyDomowa” to propozycja terenowych lekcji dla małych odkrywców, przygotowana przez naszego speca od miejskiej turystyki. Będą to lokalne wycieczki inspirowane podstawą programową młodszych klas szkoły podstawowej – łatwe do zrealizowania dla każdego rodzica. Edukacyjne mikrowyprawy, które w ostatnich latach zyskują na popularności.

Wycieczki

Skarby Rakowa

Na tę wycieczkę po mieście nawet mieszkańcy Częstochowy będą mogli wybrać się pociągiem! Zupełnie na poważnie zachęcam, aby zapytać nasze pociechy, czy nie miałyby ochoty przejechać się pociągiem z Dworca Głównego. Gdyby jeszcze same kupiły bilet, to już byłby pierwszy poważny krok do rozpoczęcia przygody z samodzielnie organizowanymi podróżami. Tę wyprawę zaczynamy na dworcu kolejowym Raków. Warto to miejsce zapamiętać, bowiem może kiedyś skorzystamy z pieszego Szlaku Olsztyńskiego koloru żółtego, który ma swój początek po wschodniej stronie dworca. Nasze cele natomiast znajdują się po zachodniej stronie torów kolejowych.

Wycieczki

Wierzby & Wierzenia

Trzeci scenariusz naszej Edukacji przyDomowej to spacer w okolicach jasnogórskiego klasztoru. Spacer, w ramach którego przyroda przeplata się z religią, zwyczajami i zdrowym trybem życia. Spójrzmy na rozpoczynającą się właśnie porę roku z szerokiej perspektywy.

Wycieczki

Odkryte gniazda, łyse iglaki i ruda żelaza

W ramach drugiej lekcji „Edukacji przyDomowej” zmienimy się w detektywów próbujących dociec, czy zieleni na zimę pozbywają się wyłącznie drzewa liściaste, kiedy ptasie gniazda są odkryte z kamuflażu i co można znaleźć w podziemiach Częstochowy.

Wycieczki

Kaczki, Częstoch i muzyka symfoniczna

​Podróżować po mieście można albo dla czystej przyjemności podróżowania, albo w poszukiwaniu wiedzy. Można szwendać się w samotności albo zabrać na wyprawę całą rodzinę. Nowy cykl tekstów dla CGK wymyśliłem, ponieważ nasłuchałem się sporo o wyzwaniach, przed jakimi staje szkolnictwo w czasach pandemii i o urokach edukacji domowej