SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Sztuki wizualne

 • 45 martwych natur w fotografii

  W Miejskiej Galerii Sztuki podsumowano jubileuszowy Międzynarodowy Salon „Martwa natura w fotografii”. Wernisaż cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a kto się na niego nie załapał, ma okazję nadrobić zaległości. Fotografie czekają do 7 kwietnia.

 • Ziemia jako świadek historii

  Do 1 marca w Konduktorowni można oglądać wystawę „LA TERRE EST UN HOMME” Michała Kastorego. Obrazo-obiekty, grafiki cyfrowe i rysunki łączą różne style, techniki i materiały, tworząc nie-powtarzalny język wizualny. To nie tylko estetyczne doznanie, ale także intelektualne i emocjonalne wyzwanie, bo ekspozycja porusza też trudne tematy związane z naszą przeszłością i naszą pamięcią o niej.

 • Konstelacja wrocławskich artystów

  ​Miejska Galeria Sztuki zainaugurowała nowy rok trzema naprawdę mocnymi propozycjami. Stawia na szkło, ceramikę i malarstwo, czyli „Qunszt”, „Kompleksy” i „Homo senties”. W sumie w czterech salach można zobaczyć prace dziesięciorga artystów, których łączy wrocławska ASP.

 • Fotograficzny hołd nieprzewidywalności

  ​Sercem street photo jest „Moment”, chwila, w której sięga się po aparat, naciska spust migawki i znajduje coś wyjątkowego w codzienności. Inspiracje finaliści 5. Fujifilm Moment Street Photo Awards znajdowali m.in. w pociągu, wesołym miasteczku, blokowisku czy na plaży.

 • 11. Triennale Sztuki Sacrum. Na finał Golemy, 8 kg stuł i McDonald

  ​Na zwiedzanie 11. Triennale Sztuki Sacrum czas mamy tylko do 17 grudnia. Zachęcamy do tego prezentując trzecią (i ostatnią) część naszego CGK-owego przewodnika. Tym razem – wraz z kuratorkami wystawy - zabieramy Was do Sali Gobelinowej.

 • 11. Triennale Sztuki Sacrum. „Ustawka” w Poplenerowej

  ​Na portalu CGK „oprowadzaliśmy” Was już po Sali Śląskiej. Teraz zapraszamy do sal Poplenerowej i Antresoli. Tutaj rozgrywa się wojna, nie tylko ta biało-czerwona. To opowieść o rozpadzie relacji, brutalności codzienności i konsekwencjach tego, co przynosi uprzedmiotowianie.

 • Wdech. Wydech

  ​Ostatnią tegoroczną bohaterką "Herstorii" jest Anna Wójcik – artystka wizualna, której miastem rodzinnym jest Częstochowa. To tu wychowała się i uczyła, a także rozpoczęła swoją artystyczną drogę. Stworzyła wiele oryginalnych projektów w przestrzeni dla mieszkanek i mieszkańców naszego miasta, takich jak „Wcale tutaj nie jest tak słodko, jak wygląda na pierwszy rzut oka” czy „Stacja Czytaj!”.

 • Sztuka znaczy jeden

  ​Artyści nie tylko przekazywali własne prace, ale potrafili też powalczyć o dzieła swoich kolegów. Niektórzy licytujący przebijali nawet samych siebie. Chodziło o dobrą zabawę, ale nie tylko, bo dzięki środkom zebranym podczas 14. Aukcji Dzieł Sztuki Konduktorownia będzie mogła organizować kolejne artystyczne przedsięwzięcia.

 • „Animalis” Bartka Stypki

  ​Ręcznie wycinane szablony, inspirowane szczególnie ujętymi motywami zwierząt, zamknięte na 12 kartach kalendarza? Czemu nie! Taki właśnie kolekcjonerski, ścienny kalendarz na rok 2024 przygotował Bartek Stypka, znany częstochowski artysta wizualny, jeden z czołowych przedstawicieli polskiego streetartu.

 • 11. Triennale Sztuki Sacrum. Z oscarowym „Tangiem”

  Do 17 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki prezentowana jest wystawa 11. Triennale Sztuki Sacrum „Ja i Ty/ Ja – Ono”. To niemal 120 prac w czterech salach. O każdej z nich opowiedzieć nie sposób. Nasz wybór jest subiektywny. Zaczynamy od perełek, które kryje Sala Śląska.