SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Film

 • „Nasi” w „Bejbis”: Honzatko, Hutyra, Półtorak

  ​Na ekranie Cinema City Wolność nadal można oglądać film „Bejbis” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza. Od piątku, 4 listopada na seanse zapraszać będzie także Kino Studyjne OKF „Iluzja”. Obsadę filmu współtworzą aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza: Marta Honzatko, Adam Hutyra i Maciej Półtorak. W rozmowie dla portalu CGK opowiadają o powstawaniu tej produkcji.

 • Andrzej Saramonowicz o premierowym „Bejbis”

  Od piątku, 21 października na ekranach kin w całej Polsce rządzi film „Bejbis” w reżyserii Andrzeja Saramonowicza. W obsadzie znalazło się troje aktorów częstochowskiego teatru – Marta Honzatko, Adam Hutyra i Maciej Półtorak. - Cała trójka wywiązała się ze swoich ról w fantastyczny sposób - opowiada reżyser w rozmowie z portalem CGK.

 • Hongkong pełen miłości

  Pięć marcowych wieczorów w kinie studyjnym OKF „Iluzja” - brzmi jak plan idealny. Szczególnie w tych niespokojnych czasach, gdy nie do przecenienia są wszelkie sprawdzone metody na chwilę wytchnienia, oczyszczenie głowy i higienę psychiczną. Warto się skusić, bo chodzi o prawdziwą kinową ucztę, czyli retrospektywę filmów Wong Kar-Waia.

 • Filmy złoto!

  Każdego roku z ciekawością czekam na wyniki „Złotej Piątki”, plebiscytu widzów mojego ulubionego Kina Studyjnego OKF Iluzja. Sama czasem głosuję, czasem nie – ale nie ukrywam, że wybór innych oglądających zawsze porównuję ze swoimi faworytami. Czasami się dziwię, niejeden raz czymś pozytywnym zaskoczę, innym razem wybór jest dla mnie oczywisty – bo film w szerokim tego słowa znaczeniu jest po prostu popularny.

 • Dokument w kinie

  Przyznaję. Lubię oglądać filmy dokumentalne. Dzięki nim poznaję ludzi, świat, wydarzenia, zjawiska takimi, jakimi są - bez słodyczy, bez wygładzeń. Dokumenty czasami rozczulają, czasami złoszczą i budzą bunt, ale przede wszystkim uczą.