SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Muzyk Meek, Oh Why?
10/2021

Pobierz PDF

POŻEGNANIE Z ZACHODEM

Dwa lata temu Meek, Oh Why? wydał album „Zachód”, który okazał się być prawdziwym przełomem na jego muzycznej ścieżce. Teraz, po raz ostatni z tym materiałem, wyruszył w mini trasę. Składa się na nią siedem kameralnych koncertów, a jej ostatnim przystankiem - 3 października - będzie Częstochowa i Klub Rura.


Meek, Oh Why? nie łapie się pod żadne istniejące schematy - zawiera elementy zarówno muzyki elektronicznej, hip-hopowej, jak i wyczuwalny posmak modern jazzu, a to wszystko doprawione rapowanym, ciepłym wokalem. Lider projektu Mikołaj Kubicki – który jest jedną z częstochowskich „Twarzy Przyszłości” - zaskakująco lekko przeskakuje między gatunkami w swoich utworach, a teksty przepełnione są pomysłowymi, wręcz łapiącymi za duszę metaforami i fenomenalnym flow. Zespół podczas koncertów funduje publiczności niezapomnianą mieszankę odczuć, zapewniając niezacierające się wspomnienia.


Meek, Oh Why? zadebiutował w2015 roku mini albumem „Księżniczka i buc”, który ukazał się nakładem kultowego wydawnictwa Asfalt Records. W 2016 roku wytwórnia wydała kolejny album „Miło było poznać”. „Rękopisy nie płoną” (EP, 2017 rok) oraz „Płyta rodzaju” (self- publishing, 2018 rok) to kolejne wydania artysty, które spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków i publiczności. Prawdziwym przełomem dla zespołu okazał się wydany w2019 roku album „Zachód” (wyd. Asfalt Records), na którym gościnnie w tytułowym utworze wystąpiła Sarsa oraz trio Hyper Son