SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Pół twarzy kobiety złożona z pikseli
9/2019

Pobierz PDF

CZAS KOBIET

Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej to wyjątkowe wydarzenie i doskonała platforma do dyskusji o różnych aspektach kobiecości i wyzwaniach, jakie stawia przed kobietami współczesność. Jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 21 września, w Auli Uniwersytetu im. Jana Długosza (ul. Waszyngtona 4/6), pod hasłem „Czas Kobiet”.


Forum jest jedynym, odbywającym się cyklicznie na terenie ziemi częstochowskiej, spotkaniem kobiet, inspirowanym przez kobiety i poświęconym zagadnieniom ich dotyczącym. Spotkania mają na celu stworzenie płaszczyzny do dyskusji oraz wymiany własnych doświadczeń i poglądów, jak również upowszechnienie wiedzy na temat różnych form aktywności kobiet. Są niezależną przestrzenią i wolnym forum wymiany myśli, doświadczeń i rad, jakie mogą przekazać sobie kobiety. W poprzednich latach każdorazowo w Forum uczestniczyło bezpośrednio około 400 osób, głównie kobiet, zarówno z miasta Częstochowy, jak i powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, myszkowskiego i kłobuckiego.


W tym roku w ramach Forum odbędą się dwa panele dyskusyjne („Kreatywność kobiet” i „Dyplomacja kobiet”), warsztaty interdyscyplinarne, występ zespołu Cantares oraz spotkanie z Arturem Barcisiem. Dodatkowo na uczestniczki czekać będą bezpłatne konsultacje psychologa, neurologa, dermatologa i podologa, stoiska kosmetyczne, pokazy fryzjerskie i makijażu, stoiska z rękodziełem, bezpłatne konsultacje ze specjalistami w zakresie poradnictwa zawodowego, pokazy sztuki haftu artystycznego i warsztaty malowania na szkle oraz techniki decoupage. Dodatkowo swoją ofertę edukacyjną przedstawią Uniwersytet im. Jana Długosza i Politechnika Częstochowska oraz zaprezentowana zostanie akcja„Dziewczyny na politechniki”.


X Forum Kobiet Ziemi Częstochowskiej startuje 21 września o godz. 10.30.Więcej szczegółów na temat imprezy można znaleźć na stronie: www.kobiety.czest.pl.


oprac. af