SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Fotografia Parku Lisiniec nocą podczas koncertu, podświetlona scena, świecące "diabelskie koło", publicznosć, zalew
6/2019

Pobierz PDF

MUZYCZNE ROZPOCZĘCIE LATA

Już 7 czerwca w Częstochowie wystartuje trzecia edycja Festiwalu Summer Chill. Jak co roku tysiące młodych ludzi spotka się w Parku Lisiniec, by koncertowo powitać nachodzące lato.


Przez trzy dni – od 7 do 9 czerwca – w zrewitalizowanym Parku Lisiniec odbędzie się kolejna edycja kulturalnego święta częstochowskiej młodzieży, czyli Festiwal Summer Chill. Poza koncertami na zainteresowanych będzie czekać tam mnóstwo dodatkowych atrakcji. Wśród nich konkursy, strefa food trucków, projekcje filmowe pod gołym niebem, zajęcia w strefie rozrywki, park adrenaliny (w tym roku rozbudowany np. o skok na bungee) oraz spokojniejsze atrakcje dla młodszych uczestników imprezy.


Festiwal miał już dwie edycje, które osiągnęły duży sukces, także pod względem frekwencji. Dlatego i w tym roku postanowiliśmy zorganizować największą imprezę dla młodzieży w Częstochowie – wyjaśnia Młodzieżowa Rada Miasta, organizująca festiwal we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy, częstochowskimi organizacjami pozarządowymi oraz samorządami uczniowskimi częstochowskich szkół.


Zresztą, w programie tegorocznej edycji znaleźli się wykonawcy wybrani przez młodzież w specjalnie przygotowanej ankiecie. Dlatego w Parku Lisiniec na pewno pojawi się tłum młodych ludzi, oczekujący koncertów ulubionych artystów. Zanim jednak na scenie Summer Chill pojawią się festiwalowe gwiazdy, pierwszego dnia, 7 czerwca, odbędzie się Konkurs Lokalnych Kapel. Wówczas też wystąpią miejscowi muzycy, m.in. grupa The Hakeys.


Z kolei w sobotę, 8 czerwca, na scenie festiwalu zagra Nowator - wokalista, raper, producent muzyczny, którego nie da się zaklasyfikować do konkretnego gatunku. Sięga on po hip-hop, dancehall, ale też śmiało czerpie z popu czy reggae. Jego nowy krążek, zatytułowany „Co Tu Jest Grane?”, ukazał się na początku marca tego roku. Z pewnością więc podczas występu nie zabraknie utworów takich, jak tytułowe„CoTu Jest Grane”, czy też „Wrzucam Na Luz” lub „Z lewa do prawa”, który był hitem lata 2018.


Tego dnia wystąpią również reprezentanci młodej sceny hip-hopowej, czyli 23-letni White 2115 oraz 21-letni Jan-Rapowanie. Ten pierwszy, współpracował z takimi raperami jak Żabson, Blacha czy Białas. Jego debiutancka płyta „Rockstar”ukazała się w 2018 roku i zajęła wysokie miejsce na polskiej liście przebojów OliS, ostatecznie uzyskując status Złotej Płyty. Natomiast Jan-Rapowanie - który w rankingu Popkillera został nagrodzony w kategorii „Odkrycie Roku 2018” - w tym roku nagrał w duecie z NOCNY płytę „Plansze”. Materiał z niej z pewnością zabrzmi podczas tegorocznego Summer Chill, podobnie jak utwory z jego debiutanckiego krążka „NOCNA ZMjANA”.


Festiwal zakończy – w niedzielę 9 czerwca – Kino na Leżakach. Projekcie filmowe pod gołym niebem cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkanek i mieszkańców Częstochowy. Zatem i tym razem nie powinno zabraknąć miłośniczek i miłośników plenerowego kina. Impreza ma charakter otwarty i jest niebiletowana, aby każda częstochowianka i każdy częstochowianin, zarówno mały, jak i duży, będą mogli z niej skorzystać i wspólnie świetnie się bawić, korzystając ze wszystkich atrakcji – dodają organizatorzy.


Zatem Summer Chill to ciekawa propozycja nie tylko dla częstochowskiej młodzieży. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj wspólnie powitać lato, w przyjemnej atmosferze Parku Lisiniec.


mw