SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Zbiór trzech fotografii
5/2019

Pobierz PDF

FOTOGRAFIA SUBIEKTYWNA

Do 23 maja można w Miejskiej Galerii Sztuki oglądać wystawę zdjęć Grupy B1, czyli dwójki ciechocińskich fotografów – Piotra Komosińskiego oraz Krzysztofa Gałązki. To zaproszenie do świata nieoczywistego i pełnego ukrytych znaczeń.


Zdjęcia, które zaprezentujemy na wystawie są zbiorem fotografii z kilkunastu lat, prezentują część ekspozycji, na którą składa się 40 obrazów – mówią autorzy. – Wystawiamy swoje fotografie jako grupa B1, ponieważ nasze prace mają wspólny łącznik, a jest nim subiektywne widzenie rzeczywistości. Dzięki temu, że jest nas dwóch, dajemy widzowi możliwość poznania dwóch odrębnych światów, przy tym zmuszamy do refleksji, gdzie nasze drogi się łączą. Każda ekspozycja jest przemyślana tak, aby stanowiła całość. Nie inaczej jest i tym razem...


Artyści w swojej sztuce starają się oddać subiektywne widzenie rzeczywistości. Nie skupiają się na „zwykłym” odzwierciedlaniu otaczającego nas świata, tylko na obserwowaniu i wykorzystaniu go do stworzenia indywidualnej perspektywy. W swojej twórczości kreują obrazy nierzeczywiste, nie będące wycinkiem rzeczywistości. Ich prace zmuszają do głębszej analizy, a nie tylko wchłonięcia doskonale znanych już widoków.