SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Stojący trzej mężczyźni
4/2019

Pobierz PDF

SANTABARBARA NA POLSKICH FESTIWALACH

Grali w ubiegłe wakacje podczas Nocy Kultury Niezależnej, a już w tym roku spotkacie ich na kilku festiwalach w Polsce. Będą to: mający już swoją renomę SpringBreak w Poznaniu, AlterFest w Mysłowicach oraz Songwriter w Łodzi.

Santabarbara obecnie tworzą: Łukasz Pospieszalski, Nikodem Pospieszalski i Szczepan Pospieszalski. Wszyscy są kuzynami, razem się wychowywali i mają wspólne doświadczenia. Jako muzycy współpracują od bardzo dawna i od samego początku ich zamysłem było stworzenie własnego zespołu, a nie tylko praca muzyków winnych składach. Każdy z nich kształcił się na innej uczelni muzycznej i na innym kierunku: kompozytor, kompozycja oraz fortepian klasyczny. Dzięki temu - mówi Łukasz Pospieszalski – nie mamy ograniczeń muzycznych, wszystkie nasze inspiracje staramy się łączyć w całość. Jak sam przyznaje impulsem do zmierzenia się z wydaniem debiutu fonograficznego było pojawienie się podczas częstochowskiej Nocy Kultury Niezależnej. Ponieważ koncert spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, muzycy nabrali wiatru w żagle. Postanowili nagrać płytę, która obecnie jest w procesie postprodukcji. Nagrania były realizowane w domu Szczepana, przekształconym w studio.

W grudniu 2018 r. muzycy wrzucili do internetu jeden ze swoich numerów z sesji live i chociaż nie był on jakoś wyjątkowo promowany, to spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Pojawiły się propozycje od osób związanych ze środowiskiem muzycznym. To między innymi sprawiło, że Santabarbara pojawi się na wspomnianych festiwalach. Trzymamy za chłopaków kciuki!

Magda Fijołek