SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Raper Bedoes
2/2019

Pobierz PDF

KWIAT POLSKIEJ MŁODZIEŻY

Bedoes to jeden z najgłośniejszych i najmocniejszych debiutów wydawniczych w historii polskiego rapu. Związany z kolektywem SB Maffija MC, nie stroni od kontrowersji i konsekwentnie rozwija swój niepodrabialny styl, który w ciągu kilku lat przyniósł mu olbrzymią popularność. 15 lutego Bedoes zagra w Częstochowie koncert promujący jego najnowszą płytę „Kwiat Polskiej Młodzieży”.

Artysta ma na koncie dwa albumy, które szturmem zdobyły listy sprzedaży płyt. Przy tym jednak doskonale zdaje sobie sprawę, że dziś prawdziwą miarą popularności jest sieć – ilość wyświetleń, polubień i komentarzy. Bedoes doskonale odnajduje się w tym cyfrowym świecie, dzięki czemu błyskawicznie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli nowej szkoły w polskim rapie. Do SB Maffiji trafił, zanim jeszcze dostał swój dowód osobisty. Dziś często postrzegany jest jako najważniejszy głos pokolenia urodzonego na przełomie wieków.

Bedoes potrafi rapować w przeróżnych tempach i konwencjach, często sięga po śpiew i ma ucho do ciekawych struktur melodyjnych oraz charakterystyczną, indywidualną ekspresję. Dzięki temu udaje mu się tworzyć hity, które w ciągu doby przekraczają próg miliona odsłon. Za jego plecami stoi jeden z największych producenckich talentów młodego pokolenia Kubi Producent, który ma już na koncie współpracę m.in. z KęKę czy Żabsonem.

KPM Tour to zaledwie kilkanaście koncertów w wybranych miastach w Polsce. Po raz pierwszy szersza publika będzie miała okazję na żywo usłyszeć nowy krążek bydgoskiego rapera. Klub Rura zaprasza na tę muzyczną ucztę już 15 lutego.

oprac. af