SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Raper Łukasz "Małpa" Małkiewicz odwrócony tyłem, spoglądający zza ramienia
3/2019

Pobierz PDF

KILKA NUMERÓW O CZYMŚ

Do częstochowskiego Klubu Rura, w ramach trasy BLUR Tour, zawita toruński raper Małpa. 8 marca będzie można usłyszeć materiał z jego najnowszej płyty, ale fani artysty z pewnością mogą również liczyć na starsze zwrotki.

Łukasz „Małpa” Małkiewicz jest współzałożycielem formacji Proximite i wydawnictwa muzycznego o tej samej nazwie. Jego debiutancki album pt. „Kilka numerów o czymś” (2009 r.) zapisał się w historii polskiego rapu jako jeden z najważniejszych albumów polskiego podziemia. Krążek sprzedał się błyskawicznie i szybko trzeba było tłoczyć kolejne egzemplarze. Małpa dał się tam poznać jako MC, dla którego najważniejsze jest, by rapować szczerze i z olbrzymim ładunkiem emocjonalnym. Techniczne popisy i sztuczki były tam zdecydowanie na drugim tle.

Małpa to artysta, który lubi, gdy słowa i opowieści mają odpowiednią wagę Nie inaczej jest też w przypadku jego drugiej solowej płyty pt. „Mówi” (2016 r.). Krążek ten szybko znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia OLiS i po niespełna trzech miesiącach uzyskał status złotej płyty. Pomiędzy pierwszą a drugą solową płytą toruńskiego rapera, fani musieli czekać aż 7 lat. Pojawiały się więc obawy, że kolejny, trzeci już materiał ukaże się również po takim okresie. Tak się jednak nie stało i nowy album „Blur” zadebiutował na rynku kilka tygodni temu.

Małpa często podkreśla, że nie chce być rapowym celebrytą. Jego muzykę trudno zaszufladkować, bo porusza się po różnych rejonach hip-hopu, często nawiązując do klasyków gatunku. Toruński raper szczególnie lubi występy na żywo, podczas których potrafi w niezwykły sposób przenosić muzyczną energię między sceną a publicznością. Mogli się o tym przekonać uczestnicy zeszłorocznej edycji Festiwalu Hip Hop Elements i z pewnością podobne przeżycia czekają fanów, którzy 8 marca pojawią się w Klubie Rura.

oprac. af