SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Dwa zdjęcia. Na pierwszym kobieta trzymająca gazetę z instrukcją obsługi klocków konstrukcyjnych Toobeez, a obok mała dziewczynka i chłopczyk siedzący na podłodze i patrzący się na kobietę. Na drugim zdjęciu siódemka dorosłych ludzi siedzących w okręgu. Każdy z nich trzyma długą plastikową rurkę/klocek Toobeez, który styka się w środku okręgu
8/2018

Pobierz PDF

KLOCKI Z EDUKACYJNĄ MISJĄ

Wszystko zaczęło się od filmiku, który Justyna Całusińska ze Stacji Animacji zobaczyła w Internecie, szukając inspiracji do poprowadzenia warsztatów z zakresu budowania zespołu dla częstochowskich organizacji pozarządowych. Ukazywał on grupę dorosłych ludzi wykonujących przeróżne zadania sprawnościowe z pomocą pewnych klocków... Niestety okazały się one absolutnie niedostępne w Polsce.

Przez dłuższy czas częstochowianka przyglądała się możliwościom, jakie niesie za sobą ten produkt i w końcu udało się jej zdobyć na własny użytek pilotażowe egzemplarze. Po przetestowaniu ich możliwości w praktyce założyła sobie, że klocki muszą zagościć na polskim rynku – i tak też się stało. W czerwcu tego roku klocki Toobeez® za jej sprawą znalazły się w Polsce.

Członkowie częstochowskich stowarzyszeń Aktywny Senior oraz Teatr Nieoczywisty, a także uczniowie z Akademii Soward - Polsko-Angielskiej Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej, jako pierwsi w Polsce mieli już okazję testować klocki Toobeez® pod okiem Justyny, podczas otwartych spotkań. Mnogość ich zastosowań przypadła do gustu zarówno tym młodszym, jak i starszym uczestnikom. Okazało się, że jeden zestaw klocków daje możliwość pracy i zabawy dzieciom, dorosłym oraz seniorom. Zajęcia z nimi to wspólne budowanie, nauka pracy w grupie, zabawy ruchowe, zabawy integracyjne, zajęcia związane z nauką języków i matematyki i przede wszystkim doskonała zabawa.

Pod koniec wakacji o potencjale tych niezwykłych klocków będą mogli przekonać się najmłodsi częstochowianie podczas TOOBEEZ® PARTY. Bezpłatne warsztaty dla dzieci powyżej 7 roku życia odbędą się 22 sierpnia w ogródku Galerii Dobrej Sztuki ( Aleja Najświętszej Maryi Panny 47). Na warsztaty można zgłaszać się pod adresem: biuro@stacja-animacja.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Przez dłuższy czas częstochowianka przyglądałasię możliwościom, jakie niesie za sobą ten produkt i w końcu udało się jej zdobyć na własny użytek pilotażowe egzemplarze. Po przetestowaniu ich możliwości w praktyce założyła sobie, że klocki muszą zagościć na polskim rynku – i tak też się stało. W czerwcu tego roku klocki Toobeez® za jej sprawą znalazły się w Polsce.

Pod koniec wakacji o potencjale tych niezwykłych klocków będą mogli przekonać się najmłodsi częstochowianie podczas TOOBEEZ® PARTY. Bezpłatne warsztaty dla dzieci powyżej 7 roku życia odbędą się 22 sierpnia w ogródku Galerii Dobrej Sztuki ( Aleja Najświętszej Maryi Panny 47). Na warsztaty można zgłaszać się pod adresem: biuro@stacja-animacja.pl . Ilość miejsc ograniczona.