SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Napis "Summer chil" a po prawej stronie tył głowy dziewczyny, a w tle słońce
6/2018

Pobierz PDF

SUMMER CHILL

8 i 9 czerwca - w ramach akcji propagującej odtworzenie Województwa Częstochowskiego - odbędzie się druga edycja święta częstochowskiej młodzieży, czyli festiwal Summer Chill. W Parku Lisiniec czekają nas dwa dni muzycznej zabawy, ale też szereg atrakcji towarzyszących: konkursy, wspólne oglądanie filmów pod gołym niebem oraz coś dla miłośników dobrego jedzenia.

Festiwal zadebiutował w zeszłym roku i okazał się sporym sukcesem. Dlatego organizatorzy - Młodzieżowa Rada Miasta we współpracy z częstochowskimi organizacjami pozarządowymi, Urzędem Miasta, oraz samorządami uczniowskimi częstochowskich szkół - postanowili pójść za ciosem i przygotować
drugą edycję imprezy z jeszcze większym rozmachem.

Pierwszy dzień to przede wszystkim koncerty. Główną gwiazdą będzie DJ Gromee, czyli reprezentant Polski podczas tegorocznego konkursu Eurowizji, znany z takich piosenek, jak „Light Me Up”, czy „Without You”. Artysta, dzięki wydanemu w 2017 roku singlowi „Follow You”, znalazł się na liście Top15 utworów najczęściej odtwarzanych w stacjach radiowych oraz w setce najchętniej granych utworów w Europie. Na Summer Chill będzie można go posłuchać 8 czerwca o godz. 21.00.

Wcześniej zagrają częstochowscy muzycy (m.in. zespoły The White Tea oraz Sołtys), a od godz. 19.00 scena należeć będzie do niezwykle popularnych reprezentantów hip-hopu. Wystąpią Beteo, Bedoes i Solar z ekipy SB Maffija Label. Beteo zasłynął takimi kawałkami, jak „Love Show”, czy „Nie wiesz nic”, Bedoes znany jest z utworów „Gang, gang, gang”, czy „Biały i młody”, a Solar to twórca akcji „Hot 16 Challenge”, która skupiła ponad 200 raperów, a hasztag #Hot16Challenge był jednym z najpopularniejszych hasztagów w social mediach. Warto tu podkreślić, że wykonawców, którzy wystąpią w czasie Summer Chill 2018 wybierała sama częstochowska młodzież.

9 czerwca muzyka stanie się tłem dla pozostałych atrakcji, często ściśle nawiązujących do „chilloutowego” charakteru imprezy. Będą zatem m.in.: park adrenaliny, bitwa na balony z wodą, automaty do gier, rodeo, tory przeszkód, czy wspólne oglądanie filmów na leżakach. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze strefy food trucków, w której tym razem rządzić będą kuchnie: tajska, meksykańska, amerykańska i francuska. Impreza ma charakter otwarty i jest niebiletowana. Wszystko po to, aby jak najwięcej częstochowian mogło w niej uczestniczyć. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy nie tylko młodzież, ale też całe rodziny.