SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Rysunek przedstawiający rapera Quebonafide w zielonych włosach i fioletowym garniturze i okularach, trzymający w ręce mikrofon, a w tle palmy
6/2018

Pobierz PDF

RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Koncerty na dachu muzycznego autobusu odbyć się miały w siedmiu miastach wybranych przez fanów rapera podczas dwutygodniowego głosowania on-line, jednak dzięki zaangażowaniu fanów zagra dodatkowy, ósmy koncert w Częstochowie 6 czerwca!

Pierwszy raz w historii Red Bull Music Presents głosowanie na miasta, w których ma zatrzymać się muzyczny autobus, miało tak dynamiczny i niespodziewany przebieg. Zażarta rywalizacja na głosy trwała do ostatnich sekund i finalnie zakończyła się remisem między dwoma miastami - Słupskiem i Częstochową. Regulamin głosowania przewiduje, że w takiej sytuacji zwycięzcą zostaje miasto, na które decydujący głos został oddany wcześniej. Po dogłębnej analizie wyników okazało się, że Częstochowa ze Słupskiem przegrała zaledwie o... sekundę. Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników Młodzieżowa Rada Miasta Częstochowy oraz uczniowie częstochowskich szkół wystosowali oficjalne pismo z wnioskiem o zorganizowanie koncertu w swoim mieście. Niestety z powodów logistycznych i produkcyjnych otrzymali odpowiedź negatywną. To jednak nie zraziło częstochowskich fanów. Do siedziby Red Bulla w Warszawie przyjechała reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta i złożyła ponad kilka tysięcy petycji o zorganizowanie dodatkowego koncertu. Dodatkowo każdego dnia na oficjalne kanały social media Red Bulla oraz artysty wysyłane były setki próśb w tej sprawie.

Ostatecznie widząc niezłomność w działaniu częstochowskich fanów, organizatorzy trasy wspólnie z artystą postanowili podjąć konieczne kroki ku organizacji dodatkowego koncertu. Koncerty w ramach Red Bull Music Presents są wyjątkowe nie tylko ze względu na nietypową scenę, którą jest dach autobusu, ale dzięki plenerowemu i darmowemu charakterowi wydarzenia. Co roku trasa posiada również swój motyw przewodni. Tym razem będą to podróże rapera, o których opowiada jego album „Egzotyka”. Artysta będzie wykonywać utwory właśnie z tego krążka i zabierze publiczność w pełną niespodzianek muzyczną wędrówkę.

Start o godz. 19.00 na Placu Biegańskiego.