SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Śleszyńska

Recital Hanny Śleszyńskiej

Specjalnością Hanny Śleszyńskiej są przede wszystkim spektakle muzyczno-kabaretowe, nic zatem dziwnego, że Częstochowę odwiedzi z recitalem, którego program złożony zostanie z największych przebojów musicalowych. Usłyszymy je już 26 października w Miejskiej Galerii Sztuki (Al. NMP 64). To jedna z propozycji, na którą instytucja zaprasza w ramach przypadającego na ten rok swojego jubileuszu – 45-lecia.

Hanna Śleszyńska. Tej aktorki, artystki kabaretowej i piosenkarki nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jej wizytówką są talent, siła głosu i sceniczna charyzma. Śleszyńska ukończyła warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Na teatralnej scenie zadebiutowała „Niebem zawiedzionych” Brechta, granym na deskach Teatru Ateneum. W czasie swojej długoletniej kariery występowała na scenach teatrów: Komedia, Nowy, Rampa czy Syrena. Grała w spektaklach w reżyserii Olgi Lipińskiej, Grzegorza Warchoła, Adama Hanuszkiewicza, Krzysztofa Jasińskiego, Arkadiusza Jakubika...

Rozpoznawalność przyniosła jej przede wszystkim telewizja: rola Józi Jurewicz w „Bożej podszewce”, Barbary w „Graczykach”, Jadzi z „Rodziny zastępczej”, pani Irenki z „O mnie się nie martw” czy Eugenii Basen z „Daleko od noszy”.

I choć częstochowska publiczność zna ją doskonale za sprawą broadwayowskiego hitu komediowego „Serca na odwyku” (ostatnio prezentowanego w ramach I Festiwalu im. Piotra Machalicy), to aktorską specjalnością Śleszyńskiej są przede wszystkim spektakle muzyczno-kabaretowe. Piosenkę, aktorstwo i kabaret łączy słynny Tercet, czyli kwartet – formacja, którą tworzy z kolegami aktorami Piotrem Gąsowskim i Robertem Rozmusem oraz z kompozytorem Wojciechem Kaletą.

Podczas częstochowskiego recitalu aktorka także połączy te trzy artystyczne pasje. Zaprezentuje bowiem program złożony z największych musicalowych hitów śpiewanych w polskiej adaptacji. Nie zabraknie wśród nich m.in. przebojów z repertuaru Lizy Minnelli, z „New York, New York” na czele. Zabrzmią też choćby słynne „Mein Herr” z musicalu „Cabaret” czy „Mama Morton (When You’re Good to Mama)” z „Chicago”. Tu dodajmy, że Hanna Śleszyńska zagrała Sally Bowles w „Cabarecie” w reżyserii Jana Szurmieja oraz właśnie Mamę Morton w „Chicago” w reżyserii wspomnianego już Jasińskiego.

W środę, 26 października w sali Kina Studyjnego OKF „Iluzja” szykuje się znakomity muzyczny wieczór! Początek o godz. 19.00. Bilety kosztują 70 zł.

Zuzanna Suliga