SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Bednarek

Spotkanie z Adrianem Bednarkiem

Pochodzący z Częstochowy, znany autor mrocznych thrillerów psychologicznych, miłośnik czarnych charakterów i seryjnych zabójców spotka się z czytelniczkami i czytelnikami już w piątek, 25 listopada w częstochowskim hotelu Arche.

middle-pamietnik_diabla_okladka(1).jpg

Dawno nie mieliśmy spotkania w moim rodzinnym mieście. Czas to zmienić – powiedział autor. – Porozmawiamy o Kubie i innych bohaterach, którzy przeszli z mojej wyobraźni na papier. Będzie też okazja uzupełnić swoją diabelską kolekcję, a w przedsprzedaży upolować „Wyrok Diabła” i dorwać moje bohomazy.

Adrian Bednarek urodził się w 1984 r. w Częstochowie. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od lat fascynuje się tematyką kryminalną, w szczególności postaciami seryjnych morderców. To także wielki fan sportu żużlowego i nałogowy biegacz. Pisanie uważa za swoją największą pasję. Uwielbia tworzyć historie, w których głównymi bohaterami są skomplikowane, czarne charaktery. Sympatię czytelników zyskał dzięki powieściom „Pamiętnik diabła” (2014 r.) i „Proces diabła” (2015 r.), opisującym losy Kuby Sobańskiego, seryjnego mordercy z Krakowa.

Bednarek lubi szokować swoją wyobraźnią, kreując pokręconych bohaterów. W jego powieściach pełno jest manipulacji, skrywanych sekretów, namiętności, pożądania, nienawiści, chęci zemsty, okrucieństwa i zabijania.

Będzie można o tym wszystkim porozmawiać i zapytać o kolejne książki autora. Następna powieść o diable już się podobno prawie drukuje…

Piątkowe spotkanie z Adrianem Bednarkiem rozpocznie się o godz. 18.00 w restauracji ArcheVita (ul. Oleńki 20). Poprowadzi je Robert „Ość” Jasiak.

Sylwia Bielecka