SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Jasiak

„Kartkowanie” premierowo

Jak powstała marka „Wspieraj Kulturę”? Czy rzeczywiście „Kartkowanie rąk nie brudzi”? Skąd pomysł na podcast? Na te i inne pytania Robert Jasiak odpowie podczas premiery podcastu „Kartkowanie”, w czwartek, 2 lutego w klubokawiarni Bank.

middle-cover-wydarzenie-fb(2).png

Marka „Wspieraj Kulturę” narodziła się w 2011 r. Stworzył ją Robert Jasiak – animator kultury i twórca cyfrowy. Początkowo celem była szeroko pojęta promocja czytelnictwa oraz wsparcie lokalnych środowisk literackich, w tym bibliotek. Przez ponad dekadę marka zdobyła uznanie odbiorczyń i odbiorców w mediach społecznościowych (szczególnym zainteresowaniem cieszy się cykl „Literacka ulica”). Hasło promujące markę – „Kartkowanie rąk nie brudzi” – wpisało się w tkankę miejską. Można je dostrzec np. na szafie z kablami znajdującej się przy gmachu głównym Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego. Niegdyś odrapana szafa straszyła, dziś zwiększa estetykę przestrzeni publicznej. Ale wspomniane hasło trafiło też szybko na bluzy i koszulki.

middle-Czubajro.jpg

Na co dzień Robert Jasiak jest nie tylko promotorem literatury, który organizuje i prowadzi spotkania autorskie, ale też kolekcjonerem sztuki, płyt winylowych oraz... unikatowych zestawów Lego. Jak podkreśla, w życiu stara się kierować życzliwością. To jego ulubione słowo.

Kolejnym pomysłem na promocję literatury ma być podcast „Kartkowanie”, którego premiera odbędzie się w czwartek, 2 lutego o godz. 18.00 w klubokawiarni Bank. Dowiemy się wówczas, skąd się wziął pomysł na „Kartkowanie” (podcast powstaje w sieci NEWHOMERS); kto do tej pory zasiadł przed mikrofonem (jednym z ostatnich rozmówców był Mariusz Czubaj, promujący książkę „Półmistrz”) i z kim planowane jest kolejne spotkania. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także tego, na jakich platformach podcastowych „Kartkowanie” będzie dostępne.

Spotkanie z Robertem Jasiakiem poprowadzi Filip „Rudanacja” Antonowicz, prezenter związany z radiem Eska. Premierę podcastu zakończy koncert duetu susk/slotkakotka123. Wstęp jest wolny.

ZS

Fot. z archiwum Roberta Jasiaka