SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Typograficzna reklama imprez i fotografia czarnego psa

Film

"Wiki i jej sekret", przed seansem multimedialna prezentacja psów do adopcji

Kino Studyjne OKF Iluzja (al. Najświętszej Maryi Panny 64)
2022-08-27, godz. 14:45
Udostępnij

26 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa. Z tej okazji organizujemy po raz pierwszy "Pieski Weekend" w kinie OKF Iluzja. Na ekranie pokażemy psie historie w filmach dla młodych i dorosłych widzów. Zorganizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci i seniorów oraz zaprezentujemy multimedialną prezentację czworonożnych podopiecznych częstochowskiego schroniska dla zwierząt. Przez cały weekend prowadzona będzie rzeczowa zbiórka, podczas której będziemy zbierać karmę dla zwierząt. Będzie także możliwość przekazania datków finansowych na rzecz schroniska – bezpośrednio lub na konto.


"Wiki i jej sekret"


Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

Pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię, i o wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.