SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Typograficzna reklama wydarzenia

Literatura

Turniej Jednego Wiersza

Klubokawiarnia BANK (al. Kościuszki 2a)
2022-08-25, godz. 20:00
Udostępnij

Zapraszamy wszystkich piszących i piszące do udziału w Turnieju Jednego Wiersza 25 sierpnia o godz. 20.00 do Klubokawiarni Bank. Wstęp wolny.


W jury Turnieju Jednego Wiersza zasiądą: Konrad Ludwicki - prozaik i eseista, Janusz Pawlikowski - dziennikarz, publicysta, przewodniczący jury i Tomasz Florczyk - literaturoznawca, współorganizator FDS Czytaj!


Turniej Jednego Wiersza to projekt prezentujący twórczość współczesnych autorów i autorek częstochowskich szerokiej grupie odbiorców. Każdy będzie mógł na chwilę się zatrzymać i posłuchać poezji lub przyjść ze swoim niepublikowanym wierszem i wystąpić!

Podstawowym celem Turnieju jest prezentacja twórczości poetyckiej częstochowian i częstochowianek, promocja młodych talentów oraz wyłonienie spośród uczestników laureatów i laureatek.

Impreza ma formułę otwartą, tematyka prezentowanych tekstów poetyckich jest dowolna. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco.

Turniej odbywa się w ramach cyklu PO_CZYTAJ!, czyli akcji promującej Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!.
Kolejne spotkania w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Wygrana to nagroda finansowa w wysokości 200 zł.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w ramach wspierania lokalnych twórców oraz promocji kultury.

Dla wyróżnionych mamy książki od Wspieraj Kulturę.

Prowadzenie i koordynacja: Artur Bratek (tel. 513 655 687)