SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Twarz młodej Haliny Poświatowskiej

Muzyka

Koncert „​Trzeba nam dużo prostych słów”

Muzeum Częstochowskie, Dom Poezji, Muzeum Haliny Poświatowskiej (ul. Jasnogórska 23)
2022-10-09, godz. 16:00
Udostępnij

Trzeba nam dużo prostych słów

Antoni Rot – recytacje

Częstochowski Kwartet Smyczkowy

wiersze Haliny Poświatowskiej

muzyka inspirowana poezją


Serdecznie zapraszamy na kameralny koncert z recytacjami wierszy Haliny Poświatowskiej, przeplatanymi muzyką na kwartet smyczkowy, która jest inspirowana tematyką, nastrojem wierszy lub historią życia Poetki. To będzie piękny czas na refleksję nad miłością, kobiecością i kruchością w 55. rocznicę śmierci wybitnej częstochowianki.

Wydarzenie jest realizacją stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Częstochowy.


niedziela, 9 października 2022, godz. 16.00

Dom Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej

ul. Jasnogórska 23, Częstochowa

bilety w cenie 1 zł


Antoni Rot – absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Aktor Teatru Studyjnego w Łodzi, Teatru na Targówku w Warszawie (1987–1989), Teatru Nowego w Zabrzu (1990–1992). Z częstochowskim Teatrem związany od 1992 r. Laureat Nagrody Miasta Częstochowy w kategorii „Film i teatr” (2011 r.).


Częstochowski Kwartet Smyczkowy:

Wojciech Rot – skrzypce

Paulina Kula – skrzypce

Martyna Susek – altówka

Marta Kotaszewska – wiolonczela


Częstochowski Kwartet Smyczkowy tworzy grupa muzyków i przyjaciół, którzy od lat zajmują się działalnością estradową w Europie i na świecie, a swoją muzyczną drogę rozpoczynali w Częstochowie – wszyscy członkowie są absolwentami częstochowskiego Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego (rocznik 2011 i 2012) oraz Akademii Muzycznych w Polsce (Katowice, Łódź) i we Włoszech (Conservatorio Claudio Monteverdi Bolzano). Na co dzień pracują w różnych miejscach: jako muzycy filharmonii, nauczyciele w szkołach muzycznych czy organizatorzy wydarzeń kulturalnych. Zespół formalnie powstał w 2021 r., choć muzycy wcześniej spotykali się podczas wielu wspólnych projektów. Dotychczas odbyły się 4 koncerty kwartetu i kilka prywatnych wydarzeń.