SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Jarosław Woszczyna w czarnym garniturze, białej koszuli i muszce trzymający mikrofon we wnętrzu hotelu

Muzyka

Wieczór muzyczny Jarosława Woszczyny i jego Gości

Restauracja ArcheVita (ul. Oleńki 20)
2022-10-07, godz. 19:00
Udostępnij
Muzyczny klimat wieczoru wykreuje Jarosław Woszczyna oraz zaproszeni przez niego Goście:

Anna Bińczyk (wokal)


Miłosz Caban (akordeon) z siostrą Marceliną (skrzypce i wokal)


Start: godz.19:00
wstęp bezpłatny

Udział w koncercie to również niepowtarzala okazja do skosztowania dań naszego Szefa Kuchni Mirka Kały oraz rozkoszowania się koktajlami o smaku jesieni.

Jarosław Woszczyna ukończył Akademie Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

W swej karierze artystycznej może poszczycić się współpracą z wieloma zespołami i wykonawcami takimi jak T.Love, DAAB, Formacja Nieżywych Schabuff, Ya Hozna, Sami Swoi Orchestra Zbigniewa Czwojdy, Ewa Blaszczyk, Alex Band, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Gliwicki Teatr Muzyczny i wiele innych. Występował na wszystkich najważniejszych festiwalach i imprezach w kraju i wielu krajach m.in. Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Monaco, Szwajcaria, USA.

W latach 2013-2019 w ramach akcji "Aleje tu się dzieje" prowadził własny cykl koncertów plenerowych pod nazwą "MUZYCZNY PUNKT SPOTKAŃ JAROSŁAWA WOSZCZYNY" w którym gościł znanych artystów m.in takich jak Włodzimierz Nahorny, Halina Benedyk i Marco Antonelli, Krzysztof Antkowiak, Krzysztof Wałecki oraz wielu innych wykonawców m.in ze świata jazzu, bluesa, rocka, opery i operetki.

Anna Bińczyk jest wokalistką, należy do Studia Piosenki Metro w Częstochowie pod nadzorem Teatru Studio Buffo w Warszawie. Śpiewa w zespołach Live metro cover band i Elsol. Występowała na scenach zarówno polskich, m.in. w Piwnicy pod Baranami, jak i zagranicznych, np. na Festiwalu Piosenki w Portugalii. Jest laureatką i jurorką wielu konkursów wokalnych o zasięgu lokalnym i wojewódzkim. Do swoich sukcesów artystycznych zalicza m.in. zdobycie I miejsca w konkursie piosenki poetyckiej im. Haliny Poświatowskiej, Pieśni Patriotycznej oraz Pasyjnej. Ukończyła biologię, pedagogikę i zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Śląskim. Na co dzień pracuje jako menadżerka kliniki stomatologicznej.

Miłosz Caban jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych.

Do jego najważniejszych osiągnięć należą:

  • II miejsce w X Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Słowacja)
  • II miejsce w Festiwalu Akordeonowym Accordeons-nous w Mons (Belgia)
  • I miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe” w Gorlicach

W 2018 roku został objęty opieką Krajowego Funduszu na rzecz dzieci, a w 2019 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne.
Dzisiejszego wieczoru zagra dla Państwa wraz ze swoją siostrą Marceliną, która uczy się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej, w klasie skrzypiec dr Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Drugą, obok skrzypiec, ogromną pasją Marceliny jest śpiewanie.

Zapraszamy!