SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Ślimak na trawie

Wystawy

Fotograficzny wieczór - Światłem malowanie Beaty Jakubas

Klub Spółdzielczy CSM "Nasza Praca" (ul. Broniewskiego 3)
2022-11-24, godz. 17:30
Udostępnij

24 listopada 2022 r. o godz. 17.30 kolejne spotkanie w Klubie Spółdzielczym CZSM „Nasza Praca” w Częstochowie przy ul. Broniewskiego 3.
Swoje światłem malowanie pokaże Beata Jakubas.


"Panta rhei. Wszystko płynie. Niepodobna więc dwa razy wejść do tej samej rzeki. Staram się więc stojąc nad rzeką życia chwytać te chwile i zatrzymywać je w kadrze. Wszystkie te ulotne momenty przepełnione kolorami i światłocieniami i tak pełne nieostrości i mgieł o świcie i zmierzchu ubieram w formę fotograficznej impresji, często za pomocą starych analogowych i manualnych obiektywów. Łączę w ten sposób dwa światy - współczesny i ten odległy, nieco przykurzony a pachnący historią miejsc i zdarzeń. Fotografuję od lat nie zważając na porę dnia i nocy czy aurę. Szukam tej jednej idealnej chwili, która mnie urzeknie i spowoduje, że się zatrzymam i wyjmę aparat, by tę chwilę uwiecznić. Moja fotografia to mój subiektywny ale też zaczarowany świat pełen poezji światła. Jestem światłoczuła. Czasem jestem przed obiektywem jak Alicja w Krainie Czarów, po drugiej stronie lustra. Zapraszam Państwa serdecznie do mojego świata… Beata."


Spotkanie poprowadzi Marcin Szpądrowski.
Wstęp wolny, jednak liczba miejsc ograniczona.


Beata Jakubas, częstochowianka.
Swoje zainteresowania fotograficzne realizuje w obszarze fotografii przyrodniczej, makrofotografii oraz tworzenia obrazów świata przyrody przedstawiając ja w sposób nieoczywisty, za pomocą starych manualnych obiektywów które pomagają Jej tworzyć obrazy czasami nawet bajkowe i nierzeczywiste