SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Napis "Funk&disco" na niebieskim tle

Wykład

Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night. Wykład Marcina Szustera

BywaSięTuiTam (ul. Kilińskiego 138)
2023-03-28, godz. 19:00
Udostępnij

Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night.


Jak długo James Brown siedział w więzieniu?
Kto i w jaki sposób wymyślił funkowy slap base?
Czy Led Zeppelin grali funk?
Dlaczego perkusiści w latach 80 bali się automatów perkusyjnych?
Czym był ruch „Disco Sucks” i dlaczego powstał?
Czy w takim razie dało się robić groove’owe i ambitne disco?
I co disco ma wspólnego z hip-hopem?


Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na wykładzie Marcina Szustera „Funk & disco. Od „One nation under a groove” do Disco Demolition Night.” z cyklu „Historia Muzyki Nowoczesnej”.


Podane w przystępnej formie wykłady są zbiorem opowiadań o bohaterach każdej muzycznej epoki na przestrzeni ostatnich 100 lat. Uzupełnione o materiały filmowe i utwory z płyt winylowych, tworzą jedyną w swoim rodzaju podróż przez historię muzyki XX wieku.


„Historia Muzyki Nowoczesnej” to cykl 15 wykładów, które będą odbywać się regularnie, co miesiąc w częstochowskim lokalu „BywaSięTuITam”.


W programie znajdują się kolejno: „Rhythm and blues”, „Classic Jazz”, „Soul”, „Funk / Disco”, „Hip-hop”, „Rock and roll”, „Classic UK Rock”, „Classic US Rock”, „Punk”, „Rapcore / grunge / nu-metal”, „Pop”, „Muzyka elektroniczna”, „Electronic Dance Music (Detroit Techno, Chicago House)”, „Producenci Muzyczni”, „Muzyka Polska”.



Prowadzi: Marcin "Szusty" Szuster

Data: 28.03.2023

Start: 19:00

Wejście: 10zł



Marcin "Szusty" Szuster

(TruskulChata / WaxEaters / Szkoła Muzyki Nowoczesnej)


Digger, producent muzyczny, beatmaker, kolekcjoner płyt winylowych, nauczyciel i pasjonat historii muzyki. Zafascynowany zjawiskiem coveringu i samplingu w muzyce. Prowadzi „TruskulChatę”, internetowego bloga o historii muzyki. Współtworzy duet producencki WaxEaters, którego produkcje można znaleźć na albumach takich artystów, jak Rover, Bonson czy WCK. Prowadził warsztaty z samplingu w produkcji muzycznej na Festiwalu TAURON Nowa Muzyka w 2017, a także Seazone Music and Conference 2017. W latach 2021 i 2022 prowadził wykłady z historii hip-hopu i funku podczas Unity Hip-Hop Festival. Współorganizator WaxEaters BeatSession, pierwszego w Polsce jam session dla producentów muzycznych. Pracuje w Sekretariacie oraz Dziale Marketingu i Social Mediów Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu, w której również prowadzi przedmiot Historia Muzyki Nowoczesnej.