SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Literatura

Częstochowski Dzień Fantastyki VI

Pub Szafa Gra (al. NMP 37)
2024-03-02, godz.
Udostępnij

Częstochowski Dzień Fantastyki VI będzie pierwszą edycją cyklu w formacie otwartym. - Zarówno ta odsłona, jak i kolejne będą miała "myśl przewodnią", ale nie zamierzamy się zamykać ani ograniczać - przyznają organizatorzy. Wydarzenia będą oscylowały w klimatach CyberPunku, SF oraz gier elektronicznych, ale nie zabraknie konkretnych propozycji dla fanów klasycznej fantastyki, czy horroru, będących nieodłącznymi elementami konwentu.


Gośćmi VI edycji Częstochowskiego Dnia Fantastyki będą: Rafał Kosik, Marcin Przybyłek, Mikołaj Kołyszko, Łukasz Zieliński, Michał "MFX" Lisiecki oraz Łukasz "Sas" Sasuła. Tradycyjnie na uczestników będą czekały liczne spotkania autorskie, prelekcje, panele i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


Wśród atrakcji znajdą się m.in. Strefa Gier Planszowych, Strefa Gier Fabularnych, Strefa Wystawców, Strefa Warsztatów, Strefa Gier Bitewnych oraz Mini Cosplay Show.


Goście:

Rafał Kosik

Marcin Przybyłek

Mikołaj Kołyszko

Łukasz Zieliński

Michał "MFX" Lisiecki

Łukasz "Sas" Sasuła.

Strefa Gier Bitewnych
Warhammer 40 000 - Michał Kurzycki i Adam Skalik


Strafa Gier Planszowych
Nocne Granie Częstochowa - Alex Hunter i Andrzej Majtyka


Strefa Wystawców:
Tonia Art
Moonlight Atelier
Miedźwa
Hobby 3 - Księgarnia Fantastyczna
GeekyTrinkets
TBA


Konkurs "Mini Cosplay Show" - Maciej Zawolik i Alex Hunter

Warsztaty: Malowanie Figurek - Magda Zdrzałek i Krzysztof Majtyka


Program godzinowy:


11:00 – Otwarcie Drzwi
12:00 – Otwarcie Programu
Prowadzi: Alex „Hunter” Czichos
Blok B


12:00 – 12:50 – Spotkanie z tłumaczem – Łukasz Zielioski
Prowadzi: Andrzej Majtyka
Blok B


13:00 – 13:50 – Prelekcja – „Wielki kryzys gier wideo 1983 – 1985”
Prowadzi: Michał „MFX” Lisiecki
Blok B


14:00 – 14:50 – Spotkanie autorskie – Marcin Przybyłek
Prowadzi: Kamil „Kynes” Kacperak
Blok B


15:00 – 15:50 – Prelekcja – „Śmiertelne egzorcyzmy – czyli kiedy zamiast demonów, giną ludzie”
Prowadzi: Mikołaj Kołyszko
Blok B


16:00 – 16:50 – Spotkanie autorskie – Rafał Kosik
Prowadzi: Alex „Hunter” Czichos
Blok B


17:00 – 17:50 – Panel Dyskusyjny – „Czy Pac-Man marzy o elektronicznej rozrywce – pogadajmy o
grach” - Marcin Przybyłek, Michał „MFX” Lisiecki, Łukasz „Sas” Sasuła
Prowadzi: Kamil „Kynes” Kacperak
Blok B


18:00 – 18:50 – Prelekcja – „Jak sami się okłamujemy – największe historyczne mity”
Prowadzi: Łukasz „Sas” Sasuła
Blok B


19:00 – 19:50 – Konkurs Filmowy - Ekranizacje gier
Prowadzi: Sławomir „Siwy” Urbaoski
Blok B


20:00 – 20:50 – Konkurs Filmowy - Filmy Science Fiction
Prowadzą: Ewa „Kapadocja” Lasota & Jacek Lasota
Blok B


21:00 – Rozwiązanie Konkursu „Mini Cosplay Show” oraz Zakooczenie Programu
Prowadzą: Alex „Hunter” Czichos & Maciej Zawolik
Blok B


Program Nocny:
21:00 – 23:00 – Pokaz Filmowy – THX 1138 (1971), George Lucas
Blok A – Poziom II


21:00 – 1:00 – After Party – Zajazd do Night City
Prowadzą: Ironia Dark Project
Blok A – Poziom I


Program ciągły:
11:00 – 21:00 - Strefa Gier Planszowych – Nocne Granie Częstochowa
Prowadzą: Alex „Hunter” Czichos & Andrzej Majtyka & Miłosz Wróbel
Blok B – Namiot


11:00 – 21:00 - Strefa Gier Bitewnych – Warhammer 40 000
Prowadzą: Michał Kurzycki & Adam Skalik
Blok B – Namiot


11:00 – 21:00 - Strefa Gier Elektronicznych – Nocne Granie Częstochowa
Turniej I – „Mortal Kombat 11”
Turniej II – „Soulcalibur VI”
Prowadzą: Alex „Hunter” Czichos & Andrzej Majtyka & Miłosz Wróbel
Blok B – Namiot


13:00 – 21:00 - Strefa Gier Fabularnych
Sesja I – „Diuna: Przygody w Imperium”
Prowadzi: Rafał Kwasek
Sesja II – „Diuna: Przygody w Imperium”
Prowadzi: Ada Błaszczyk
Sesja III – „Symbaroum”
Prowadzi: Michał Windak
Blok A – Poziom II


12:00 – 17:00 - Strefa Warsztatów
Warsztaty – Malowanie figurek
Prowadzą: Magda Zdrzałek & Krzysztof Majtyka
Blok A – Poziom II


12:00 – 21:00 - Strefa Wystawców
1. Moonlight Atelier
2. Erpegowe Piekiełko
3. Hobby 3 – Księgarnia Fantastyczna
4. Geeky Trinkets
5. Tonia Art
6. Miedźwa
Koordynator: Alex „Hunter” Czichos
Blok A – Poziom I


12:00 – 1:00 – Strefa Gastronomiczna
Koordynatorzy: Justyna Bukała & Alex „Hunter” Czichos
Blok A i Blok B


Akredytacja: 11:00 – 21:00
Koordynatorzy: Małgorzata „Meg” Gawrooska, Gocha „Sakku” Rossa & Ewa Całus
Blok A – Poziom I


Zapisy na konkurs „Mini Cosplay Show”: 11:00 – 19:00
Koordynatorzy: Małgorzata „Meg” Gawrooska, Gocha „Sakku” Rossa & Ewa Całus

Blok A – Poziom I


Wystawcy:
Zgłoszenia do Strefy Wystawców:
wystawcy.ckf@gmail.com


wstęp: 30 zł 9dzieci do lat 7. wchodzą za darmo)


źródło: https://tiny.pl/dx4vj