SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Wystawy

DYPLOMY_2024. Wernisaż wystawy.

Miejska Galeria Sztuki (Aleje NMP 64)
2024-07-11, godz. 18:00
Udostępnij

Wystawa DYPLOMY_2024 to wyjątkowe wydarzenie, które prezentuje prace dyplomowe absolwentów różnych kierunków artystycznych prowadzonych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Tegoroczna edycja gromadzi prace studentów z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, fotografii, projektowania oraz nowych mediów.


Każda praca jest wynikiem kilkuletniej nauki, eksperymentów i poszukiwań twórczych, a także osobistych refleksji studentów nad współczesnym światem. Wystawa Prac Dyplomowych to nie tylko przegląd twórczości młodych twórców, ale także refleksja nad współczesnym stanem sztuki i jej rolą w edukacji. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć i docenić talent oraz ciężką pracę studentów, którzy stoją u progu swojej kariery artystycznej.


Wszystkie te elementy razem tworzą bogaty i różnorodny obraz postaw artystycznych studentów Wydziału Sztuki, świadcząc o ich potencjale twórczym oraz zdolności do wywoływania refleksji i dialogu za pomocą sztuki. Studia to okres, w którym student zdobywa wiedzę, umiejętności oraz kompetencje społeczne , które pozwalają odnaleźć się w obszarze sztuki oraz kultury. Tegoroczni dyplomanci UJD udowadniają, że są do tego gotowi.


źródło: https://tiny.pl/dlmk4