
Wystawy
Stowarzyszenie Cynamonowe - wernisaż /NATURA SZTUKI/ grafika
Miejska Galeria Sztuki (Aleja NMP 64)
2025-03-18, godz. 18:00
„Stowarzyszenie Cynamonowe” ma krótką historię, którą można nazwać zaledwie wstępem. Zrodziło się z chęci zrobienia czegoś więcej. Stowarzyszenie tworzy grupa studentek wydziału sztuki, które szukają ludzi i miejsc, w których ich prace poruszą, może natchną do większych działań lub przemyśleń. Każda z nas jest inna. Mamy różne plany, nadzieje i spojrzenie na świat. Nie wygłaszamy jednolitej idei. Czasami będziemy prowokować do poruszenia nurtujących nas tematów, czasami zachwycać się pięknem i kunsztem wykonania, a innym razem w ciszy rozkoszować się ulotną chwilą. Chcemy stworzyć własną historię i podarować światu to, co tworzymy – cząstkę siebie.
Julia Nowotna, Milena Solna, Antonina Ostrycharz,
Wiktoria Rakytiańska, Julia Urlik
Wystawa “Natura sztuki” to artystyczna podróż przez świat fauny i flory, ukazana poprzez różnorodne techniki artystyczne. Prezentowane prace to połączenie precyzji grafiki warsztatowej, subtelności rysunku oraz ekspresji malarstwa, które razem tworzą harmonijną opowieść o pięknie i różnorodności przyrody. Artystki czerpią inspirację z obserwacji świata przyrody, ale także z symboliki i metafor, które kryją się w jej formach. Każde dzieło to nie tylko wizualna uczta, ale także zaproszenie do refleksji nad relacją człowieka z naturą, jej kruchością i nieustannym cyklem odradzania się. Wystawa „Natura Sztuki” to hołd złożony naturze, a jednocześnie przypomnienie o jej niezwykłym pięknie, które warto chronić i doceniać. Zapraszamy do odkrywania świata, gdzie sztuka i przyroda splatają się w jednym, ekspresyjnym tańcu.
Stowarzyszenie Cynamonowe
Julia Nowotna (2001), częstochowienka, studentka
Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, na kierunku
Grafika. Absolwentka Zespołu Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w
Częstochowie, kierunek: formy użytkowe – wzornictwo, specjalizacja –
jubilerstwo. Od kilku lat prowadzi stałą współpracę z ośrodkami sztuki i
kultury biorąc udział i promując wydarzenia i działania kreatywne. Ma
na swoim koncie liczne wystawy oraz osiągnięcia w konkursach:
II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło”. Amberif 2019
Final konkursu dla młodych projektantów i adeptów sztuki jubilerskiej „Skarby ziemi”
Ogólnopolski Konkurs Złotników „Złoto i Srebro”
„Bursztyn dla hipsterki-hipstera”, w kategorii juniorzy
13. Międzynarodowe Biennale Miniatury 2024
Antonina Ostrycharz (2003), początkująca artystka oraz grafik. Studentka Grafiki III roku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie. Od najmłodszych lat rysowała, biorąc co jakiś czas udział w konkursach dla młodzieży. Przed ukończeniem liceum Marii Słodkowskiej Curie w Działoszynie, na profilu europejskim, traciła nadzieje na powiązanie swoich umiejętności z przyszłością. Dopiero wyjazd z rodzinnego miasta i rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie w Częstochowie, pozwolił na wejście do świata sztuki. Inspiracje czerpie z różnych kultur głównie skupiając się nad istotami nie-ludzkimi, przykładami są postacie zawarte w Biblii lub światach fantasy z gier komputerowych.
Milena Solna (2003). Poczatkująca artystka, grafik i scenograf amator. Obecnie studentka II roku Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Grafika. Posiada wiele zainteresowań z różnych dziedzin wiedzy, które stara się wykorzystywać w swojej twórczości. Inspiracje czerpie m.in. z kultur azjatyckich.
Wiktoria Rakytiańska urodzona w 2004 roku w małym miasteczku Andruszówka obwodu Żytomierskiego na Ukrainie. Od dzieciństwa zainteresowana sztuką, a najbardziej portretami. W latach 2019-2020 uczęszczała na kursy designu graficznego. W tym okresie aktywnie uczestniczyła w różnych wydarzeniach i konkursach plastycznych. Od 2022 jest studentką na kierunku Grafika na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie.
Julia Urlik, początkująca graficzka, aktualnie studentka III roku Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Grafika. Ukończyła technikum w Zespole Szkół nr. 1 w Kłobucku z tytułem Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Od 8 lat – tancerka w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”. Pasjonuje się kulturą i sztuką ludową, do której nawiązuje w swoich pracach. Dużą inspirację czerpie także z polskiego realizmu i jego odzwierciedlenia życia na polskiej wsi.
źródło: https://tiny.pl/dkcrzw0t