SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Aparat podrzucany na dłoni, przez mężczyznę w lesie
7/2021

Pobierz PDF

RUSZYŁY DWA FOTOGRAFICZNE KONKURSY

Fotografki i fotografowie – nie tylko z naszego miasta – będą mieć olbrzymie pole do popisu. Wystartowały dwa konkursy – międzynarodowy ,,Fujifilm Moment Street Photo Awards” i lokalny ,,Klimaty Częstochowy”.


Trzecia już edycja Fujifilm Moment Street Photo Awards skierowana jest do osób z całego świata, zajmujących się fotografią uliczną – zarówno profesjonalnie, jak i amatorsko. Organizatorzy czekają na zdjęcia do 7 listopada. W tegorocznym jury zasiądą: Maciej Dakowicz, Maciej Jeziorek, Ania Kłosek, Joanna Mrówka, Jarosław Respondek, Karolina Trapp.


Nagrodą główną jest aparat Fujifilm X-pro3 z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR oraz plecak Peak Design Everyday 20l v2. W puli nagród są również nagrody pieniężne i rzeczowe. Ponadto najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane w grudniu na wystawie pokonkursowej, w katalogu, na stronie oraz w mediach społecznościowych konkursu. Organizatorem konkursu jest Miasto Częstochowa oraz OPK „Gaude Mater”. Sponsorem tytularnym, głównym partnerem konkursu i fundatorem aparatu z obiektywem jest firma Fujifilm. Partnerem konkursu jest również sklep cyfrowe.pl. Szczegóły oraz regulamin – na stronie internetowej www.momentstreetphoto.pl .


Konkurs fotograficzny „Klimaty Częstochowy” wraca po blisko trzyletniej przerwie – do udziału w nim zaprasza Miasto Częstochowa wraz z Muzeum Częstochowskim. To już 14. edycja konkursu. Celem ,,Klimatów” jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy, pokazanie za pośrednictwem fotograficznego medium życia w najróżniejszych jego obszarach. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „Klimatów”. Termin nadsyłania prac mija o północy, 10 października 2021 roku, a uczestniczki i uczestnicy nadsyłają je poprzez specjalny panel na stronie www.klimatyczestochowy.pl (po wcześniejszej rejestracji).


Tym razem najlepsze zdjęcia wybierze jury w składzie: Łukasz Kolewiński, Piotr Kras, Kamil Pawlik oraz Jarosław Respondek. Główna nagroda w konkursie to 1900 zł, druga – 1100 zł, a trzecia – 700 zł. Wystawa pokonkursowa planowana jest na listopad w Pawilonie Wystawowym w Parku im. S. Staszica. Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie www.klimatyczestochowy.pl .