SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny
Artur Andrus z zespołem muzyków
10/2019

Pobierz PDF

PIOSENKA SATYRYCZNA

Artur Andrus to artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu„Mistrz Mowy Polskiej”. Na co dzień znany i lubiany dziennikarz oraz konferansjer. 5 października zaprasza on na recital kabaretowy do Teatru im. Adama Mickiewicza.


W czasie spotkań z publicznością Andrus mówi i śpiewa. Na recital kabaretowy składają się bardzo różne utwory: inny tekst, inna muzyka, inny charakter, inna bajka, inna beczka, inna parafia. Ale wszystkie powstały mniej więcej w tym samym celu. Dla żartu, a czasem nawet wygłupu. Jeśli da się przy nich uśmiechnąć – cel zostanie osiągnięty. W piosenkach, wierszach, anegdotach autor opowiada o tym, co wcześniej zobaczył, usłyszał albo przeczytał. A czasem zmyślił.


Podczas częstochowskiego występu Andrusa usłyszymy znane, lubiane, wciąż przez publiczność oczekiwane utwory, będące już niekwestionowanymi przebojami piosenki kabaretowej oraz nowe kawałki, pochodzące z premierowego albumu „Sokratesa 18”. To muzyczne opowieści o podróżach – dalekich i bliskich. O miejscach - takich, w których autor był i takich, których nigdy nie było. O uczuciach - własnych i cudzych. Przeżytych, zauważonych, zasłyszanych i zmyślonych. Trochę poważnie i trochę nie. Piosenki będą przeplatane wierszami, humorystycznymi komentarzami, anegdotami. Zawsze na najwyższym poziomie – o czym chyba nikogo, kto zetknął się z tym artystą, nie trzeba przekonywać.


Na scenie Arturowi Andrusowi towarzyszyć będą muzycy: Wojciech Stec (fortepian, gitara), Łukasz Borowiecki (kontrabas, akordeon), Łukasz Poprawski (saksofony, klarnet) oraz Paweł Żejmo (perkusja).