SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Muzycy Paolo Roberto Pianezza i Francesca Alinovi z kontrabasem i gitarą
11/2019

Pobierz PDF

USYCHAJĄCY Z MIŁOŚCI JAZZ

21 listopada o godz. 19.00 Jazz Club Five O`Clock zaprasza na koncert Lovesick Duo z Andrzejem Kownackim. Miłośników jazzu czeka tam prawdziwa muzyczna uczta w śródziemnomorskim stylu.


Lovesick Duo to Paolo Roberto Pianezza (git. & voc.) oraz Francesca Alinovi (kontrabas i voc.) Pochodzą z Bolonii i koncertowali już niemal w całych Włoszech, ale też w Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych oraz Irlandii. Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy. Mają na swoim koncie 3 płyty („Lovesick Duo”,„The New Orleans Session”,„La Valigia Di Cartone”).


Muzyka, którą grają, to niesamowicie energetyczna mieszanka klasycznego rock’n’rolla i bluesa, country i americany. Grają zarówno amerykańskie standardy, jak i własne kompozycje z autorskimi, włoskimi tekstami, które sami określają jako„ironiczne, bluesowe i gawędziarskie”. Jest to zatem wielka gratka dla wszystkich miłośników klimatów lat 50. i 60.!


W ich pierwszej polskiej trasie towarzyszy im na perkusji Andrzej Kownacki, znany przede wszystkim ze współpracy z takimi zespołami, jak Hot Lips i Fingerstyle Bob Trio, ale mający na swoim koncie także występy z Romkiem Puchowskim, Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, a także Janem Gałachem.