SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Muzyka

SKOLIK QUARTET koncert - promocja płyty Jazz Night vol.1

Kino Studyjne OKF Iluzja (al. Najświętszej Maryi Panny 64)
2024-04-10, godz. 19:00
Udostępnij

Płyta Jazz Night vol. 1 w wykonaniu Skolik Quartet powstała z zapisu koncertu w Loopa Bistro & Bar w Gliwicach z 18 czerwca 2021 roku. Koncert w w Częstochowie promuje to wydawnictwo, ale przede wszystkim jest samodzilnym wydarzeniem.


W skład Skolik Quartet wchodzą uznani muzycy jazzowi:


Tomasz Białowolski – piano
Paweł Palcowski - trumpet, flugelhorn
Maciej Kitajewski - double bass
Arek Skolik – drums


Arek Skolik – urodzony w 1970 roku w Częstochowie perkusista, kompozytor jazzowy i aranżer - to nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu. Laureat wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Współpracuje z wieloma polskimi muzykami jazzowymi i bluesowymi.


Tomasz Białowolski – pianista jazzowy, akompaniator i nauczyciel. Absolwent Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.


Paweł Palcowski - trębacz, kompozytor oraz były wykładowca i absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Szymanowskiego w Katowicach, twórca dwóch solowych albumów, "Old Fashioned Mood"oraz "Influences".


Maciej Kitajewski - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, laureat programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny” w roku 2021, organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Owocem wyróżnienia jest album Maciej Kitajewski Trio „Longing Miniatures”.


bilety 60,- do nabycia w kasie OKF


źródło: https://tiny.pl/dt77r