SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Festiwale

 • eFKA po sąsiedzku

  Choć piątkowy ranek był deszczowy, festiwalowa eFKA przegoniła chmury, zapewniając sobie upalną pogodę, dobrą frekwencję i pozytywną energię. Widać, że impreza już na dobre zakorzeniła się na ul. Mielczarskiego.

 • Festiwalowa siła jest kobietą

  Za sprawą II Festiwalu im. Piotra Machalicy Częstochowę odwiedziło wielu znakomitych artystów z Magdą Umer, Ewą Błaszczyk, Janem Wołkiem i Cezarym Żakiem na czele. Najmocniej oklaskiwano jednak kogoś innego. Kogoś, kto sprawił, że festiwal i pamięć o Piotrze Machalicy trwają: Aleksandrę Sosnowską – Machalicę. Bo siła tego wydarzenia tkwi w kobiecych rękach.

 • „Nieśmiertelny” Machalica

  ​Najpiękniejsze piosenki poetyckie zaśpiewają na scenie teatru Magda Umer i Ewa Błaszczyk, przedpremierowo zobaczymy spektakl „Bona”, nie zabraknie „nieśmiertelnych” opowieści, a to i tak tylko część atrakcji, które przyniesie II Festiwal im. Piotra Machalicy. Częstochowska impreza potrwa cztery dni.

 • Historia pisze się na Frytka Off

  Pamiętam, z jaką ekscytacją witałem pomysł stworzenia alternatywnego festiwalu muzycznego w Częstochowie. Frytka Off była zmianą, jakiej to miasto jeszcze nie przeżyło, wyznaczała poziom i podnosiła poprzeczkę, pokazując, że w tym niedocenianym mieście można zrobić coś ciekawego i ambitnego.