SZUKAJ
CO/GDZIE/KIEDY W CZĘSTOCHOWIE Portal kulturalny

Muzycy zespołu Jaźna na scenie

Jaźna

11 lipca 2022
Rysunkowi portret Adama Markowskiego
Udostępnij

Jaźna to połączenie jazzu z punkiem i poezją, improwizacja muzyczna i tekstowa, słowo walczące z muzyką. Gramy, recytujemy, krzyczymy o miłości, Bogu, Ziemi, kobietach i mężczyznach. Nasze koncerty są podróżami, zaklęciami, przekleństwami, modlitwami. Jaźna to autorski projekt stworzony przez grupę przyjaciół. To oryginalne brzmienie przepełnione improwizacją i szalonymi podziałami.Jaźna występuje w składzie:

Astek Cuprjak - gitara,

śpiew Lewy - gitara

Katarzyna "Kania" Kaniecka - perkusja

Michał Kaniecki - bas

Natalia Bembnista – saksofon, śpiew

Rafał Cuprjak - krzyki, melorecytacja


Jak brzmi Częstochowa? CGK Live Sessions to nasz sposób, żeby to sprawdzić. Zapraszamy częstochowskich muzyków - dajemy im przestrzeń, czas i po prostu słuchamy, co z tego wyniknie. Kolekcjonujemy przeróżne dźwięki (klasyczne, jazzowe, hiphopowe, elektroniczne, rockowe, bluesowe itd.), by przy ich pomocy zbudować oryginalny soundtrack miasta. Warto nadstawić ucha, warto zwrócić uwagę na te mniejsze, muzyczne projekty i przygotować się na niespodziewane.


Zdjęcia zrealizowano w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68. Dziękujemy za pomoc w realizacji nagrania dyrekcji i pracownikom Miejskiego Domu Kultury.


Organizator nagrania: Portal kulturalny "Co, gdzie, kiedy w Częstochowie" - www.cgk.czestochowa.pl (Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy) Partner: Miejski Dom Kultury w Częstochowie - www.mdk.czest.pl Zdjęcia i montaż: Adam Markowski Rejestracja dźwięku, mastering: Zbigniew Perliński Wsparcie techniczne: Jarosław Jacewicz


Cykle CGK - Autorzy